لینک های دسترسی

Breaking News

ثبت ۵۹ واقعۀ مثبت و مرگ سه نفر در اثر کووید۱۹ در افغانستان


وزارت صحت عامۀ افغانستان گفته است که طی شبانه‌روز گذشته حدود ۱۸ درصد واقعات مشکوک کروناویروس در ۱۳ ولایت مثبت تشخیص شده است.

این در حالی است که روز چهارشنبه در ۱۶ ولایت بیش از ۱۴ درصد واقعات مثبت بود؛ اما یک روز پیشتر از آن ۲۰ در صد واقعات مشکوک آزمایش شده مثبت بر آمده بود.

کابل از رهگذر وافعات مثبت کووید۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن در صدر ولایت‌ها است، بر اساس آمار وزارت صحت، از آغاز همه‌گیری کروناویروس تا کنون ۱۶هزار و ۴۵۷ واقعه مثبت و ۶۲۷ مورد فوتی در کابل ثبت شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامۀ افغانستان، تنها در یک شبانه‌روز گذشته ۵۹ واقعه مثبت و سه مورد فوتی در کابل ثبت شده است.

کابل همچنین بیشترین شمار شفایافتگان کووید۱۹ را نیز دارد. وزارت صحت عامۀ افغانستان اعلام کرده است که ۱۴هزار و ۶۲۷ نفر در کابل پس از سپری کردن کووید۱۹ سلامتی شان را باز یافته اند.

وزارت صحت عامه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته، در سراسر این کشور برعلاوۀ ۲۲۶ واقعه مثبت، ۹ مورد فوتی و ۸۷ واقعۀ بهبودیافته ثبت شده است که با این حساب رقم مجموعی واقعات مثبت به ۴۵هزار و ۷۱۶ مورد، فوتی به ۱۷۳۷ واقعه و بهبودیافتگان به ۳۶هزار و ۲۳۲ مورد افزایش یافت.

کروناویروس نخستین بار در شهر ووهان ایالت هوبی چین در دسمبر ۲۰۱۹ شیوع یافت و سپس به همه‌گیری مرگبار جهانی مبدل شد.

آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده امریکا نشان می‌دهد که تا روز پنجشنبه ۲۶ نومبر (۶ قوس) کووید۱۹ جان بیش از یک میلیون و ۴۲۱هزار نفر را در سراسر جهان گرفته و اضافه از ۶۰ میلیون و ۴۲۰هزار نفر دیگر به آن مصاب شده اند.

XS
SM
MD
LG