لینک های دسترسی

Breaking News

سکس و زنجبیل با هم چه رابطه دارند؟


زنجبیل گیاهی دارای خواص قوی درمانی بوده و در طول تاریخ و در فرهنگ‌های مختلف از آن برای درمان مشکلات صحی و بیماری‌ها از جمله برای تقویت نیروی جنسی کار گرفته شده است.

یافته‌های علمی نشان داده است که زنجبیل محرک طبیعی برای تحریک میل و غریزۀ جنسی است.

اما این گیاه به چه ترتیب سبب تقویت نیرو و افزایش میل جنسی می‌شود؟

افزایش جریان خون

تحقیقات نشان داده است که زنجبیل سبب کاهش فشار و افزایش جریان خون در رگ‌های می‌شود. افزایش جریان خون نیاز اساسی برای انتعاظ (برخاستن) آلۀ تناسلی مردان و تحریک میل جنسی است.

یک تحقیق دیگر ثابت کرده است که زنجبیل دارای محتویات موثر برای تحریک میل جنسی است.

تحقیق دیگری به دور از پرداختن روی خواص جنسی زنجبیل به این نکته پی برده است که این گیاه از لخته شدن خون در داخل رگ‌ها جلوگیری کرده و سبب وسعت دادن مجرای رگ‌ها و بهبود جریان خون می‌شود.

کاهش فشار اوکسیداتیف و ضد التهابی

زنجبیل دارای خواص قوی ضد التهابی بوده و فشار ناشی از مواد اوکسیدانت را در بدن کاهش‌ می‌دهد که تحقیقات طبی به درستی این خواص زنجبیل را ثابت کرده است.

فشار اوکسیداتیف سبب تولید مواد زهری در بدن شده و عامل عمدۀ ایجاد التهاب و تخریب سلول‌های بدن پنداشته می‌شود.

برخی تحقیقات علمی نشان داده است که فشار اوکسیداتیف تاثیر منفی بر باروری و فعالیت جنسی انسان‌ها دارد.

برخی مطالعات لابراتواری و آزمایش بالای حیوانات نشان داده است که زنجبیل سبب کاهش فشار اوکسیداتیف، التهاب و تغییرات مرتبط به سن در سلول‌های بدن شده و از این طریق برای تقویت جنسی موثر واقع می‌شود.

تقویت باروری

نکتۀ جالب یافته‌های علمی در مورد زنجبیل این است که به گونۀ یکسان سبب تقویت و سلامت باروری در مردان و زنان می‌شود.

تحقیقات بالای حیوانات ثابت کرده است که زنجبیل از طریق افزایش جریان خون و کاهش فشار اکسیداتیف سبب افزایش تولید هورمون‌ تستوستیرون در بدن می‌شود.

بر اساس یافته‌های یک تحقیق دیگر، زنجبیل غلظت مایع منی را بهبود بخشیده و تحرک و تداوم حیات سپرم را در این مایع افزایش می‌بخشد.

همچنن تحقیقات دیگر بر حیوانات ماده نشان داده است که زنجبیل روند پخته شدن تخمه را بهبود بخشیده و سبب سلامت باروری جنس مونث می‌شود.

یک تحقیق دیگر یافته است که خوراندن عصارۀ زنجبیل به موش‌های لابراتواری مبتلا به سندروم سیست‌های متعدد تخمدان، سبب برقراری توازن هورمون‌های جنسی در این حیوانات شده است. این سندروم تاثیر بسیار منفی بر باروری زنان دارد.

دانشمندان دست اندرکار این تحقیقات سفارش کرده اند که افزودن زنجبیل به رژیم غذایی کسانی که از مشکلات باروری و ضعف جنسی رنج می‌برند، ممکن گزینۀ خوب درمان طبیعی به آنان باشد.

اما ناگفته نماند که شمار زیاد تحقیقات انجام شده در مورد خواص زنجبیل بیشتر بر حیوانات لابراتواری و به پیمانۀ بسیار اندک بر انسان‌ها صورت گرفته است و برای درک کامل خواص و تاثیرات این گیاه بر بدن انسان، باید تحقیقات بیشتر بر انسان‌ها صورت گیرد.

XS
SM
MD
LG