لینک های دسترسی

Breaking News

وزرای دفاع ۲۳ کشور اتحادیۀ اروپا، پیمان دفاعی را امضا کردند


وزرای دفاع ۲۳ کشور اتحادیۀ اروپا امروز در بروکسل، پایتخت بلجیم، با امضای یک پیمان دفاعی گامی را به سوی تقویت همبستگی این اتحادیه برداشتند.

این پیمان مشترک و دایمی همکاری دفاعی، به منظور بهبود هماهنگی اتحادیۀ اروپا در زمینۀ انکشاف سیستم های دفاعی و سلاح به وجود آمده و بخشی از تلاش های تحت رهبری آلمان و فرانسه در تقویت و تحکیم اتحادیۀ اروپا پس از تصمیم بریتانیا مبنی بر ترک آن بوده است.

فدیریکا موگیرینی، مسئول مشئ خارجی اتحادیۀ اروپا، از این پیمان استقبال کرد و آن را صفحۀ نوینی در دفاع از اروپا خواند. وزرای دفاع اتحادیۀ اروپا در حالی این پیمان مشترک دفاعی را به امضأ رسانیدند که روسیه در شرق اروپا، نشانه هایی از تفوق طلبی تازه اش را نشان میدهد. آنها امیدوار اند که پس از تصمیم بریتانیا مبنی بر ترک اتحادیۀ اروپا، با امضای پیمان دفاع مشترک، فصل تازه ای را برای یکپارچگی نظامی اروپا و تحکیم وحدت میان اعضای اتحادیۀ اروپا بگشایند.

انتظار میرود که پس از امضای وزرای دفاع، ماه آیندۀ میلادی سران اتحادیۀ اروپا نیز آن را تأیید کرده و به آن شکل قانون را بدهند. بریتانیا که از ایجاد یک سپاه مشترک اتحادیۀ اروپا بیم داشت، جلو آن را گرفته بود، اما حال با ترک اتحادیۀ اروپا، راه را برای این پلان هموار ساخت.

اتحادیۀ اروپا حال سعی میورزد که در أمور دفاع نظامی، وابستگی اش را به ایالات متحده کمتر ساخته و بیشتر متکی به خود گردد.

XS
SM
MD
LG