لینک های دسترسی

Breaking News

احتمال برگزاری نشست میان ترمپ و کیم


هیئت امرکایی که مصروف مذاکره با کوریای شمالی میباشد، در مورد احتمال برگزاری نشست میان رهبران امریکا و کوریای شمالی، ابراز امیدوار کرده است.

وزارت خانه های خارجۀ امریکا و کوریای شمالی گفته اند که مذاکرات میان هردو طرف در منطقۀ 'پنمونجوم' در ساحۀ یا 'زون غیرنظامی' کوریا جریان دارد.

رهبری هیثت امریکایی را سنگ کیم، سفیر ایالات متحده در فلپین، به پیش میبرد. انتظار میرود که مذاکرات میان هردو جانب تا روز سه شنبه ادامه داشته باشد.

قبل از این دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، گفته بود که تلاش ها و مذاکرات در مورد دیدار آینده اش با رهبر کوریای شمالی، بسیار خوب به پیش میرود.

آقای ترمپ بعداً با نشر یک پیام در صفحۀ تویترش نوشت که "من باور دارم که کوریای شمالی ظرفیت عالی دارد و یک روز یک ملت بزرگ اقتصادی و مالی خواهد بود. کیم جونگ اون در این مورد با من موافق است. اتفاق خواهد افتاد!"

در عین حال، مون جی ان، رئیس جمهور کوریای جنوبی، که به روز جمعه با کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی ملاقات کرد، گفته است که کیم خواستار دیدار با ترمپ بوده و بر "خلع سلاح اتمی شبه جزیرۀ کوریا" متعهد میباشد.

انتظار میرود که دیدار میان رئیس جمهور ترمپ و کیم جونگ اون به تاریخ ١٢ ماۀ جون در سنگاپور صورت گیرد.

باوجود آنکه امیدواری ها مبنی بر دیدار میان هردو رهبر بار دیگر افزایش یافته است، اما مارکو روبیو، سناتور جمهوریخواۀ امریکایی میگوید که به باور او "کیم جونگ اون، خواستار خلع سلاح اتمی نیست."

آقای روبیو می افزاید که "نشست با رئیس جمهور ایالات متحده چیزیست که موقف یک دکتاتور کوریای شمالی را در سطح جهان بلند میسازد" و اینکه "موقفش را کشورش در حالی بلند میبرد که با عدم رضایت قابل ملاحظه روبروست".

اما تعداد از آگاهان به شمول مایکل هیدن، رئیس سابق ادارۀ استخبارات مرکزی امریکا یا سی.آی.ای، به این باورند که نشست میان رئیس جمهور ترمپ و رهبر کوریای شمالی، بلاخره صورت خواهد گرفت.

احتمال برگزاری نشست میان ترمپ و کیم
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

XS
SM
MD
LG