لینک های دسترسی

Breaking News

فیفا کارگر را سرپرست فدراسیون فوتبال افغانستان معرفی کرد


یوسف کارگر، تاکنون به گونهٔ رسمی به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال افغانستان معرفی نشده است.

فدراسیون جهانی فوتبال یا (فیفا) به تازه‌گی نام یوسف کارگر را در ویب‌سایت رسمی خود به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال افغانستان درج کرده است.

در صفحه رسمی فیفا، نیز فاضل شهاب به حیث سکرترجنرال فدراسیون فوتبال افغانستان معرفی شده است.

فدراسیون جهانی فوتبال، پس از ادعاها مبنی بر اذیت و آزار و همچنان اتهام‌های تجاوز جنسی بر شماری از اعضای تیم ملی بانوان افغانستان وظیفه کرام‌الدین کریم رئیس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان را برای مدت سه ماه تعلیق کرد.

دلیل انتخاب این افراد، پیشبرد در روند کاری فدراسیون فوتبال و برگزار انتخابات این فدراسیون گفته می‌شود؛ هرچند فیفا در این باره وضاحت نداده است.

در همین حال، یوسف کارگر روز دوشنبه (۲۹دلو) به صدای امریکا گفت که او هم از طریق ویب‌سایت رسمی فیفا در این باره آگاه شده است.

او افزود "بر اساس، اساسنامه فدراسیون فوتبال افغانستان در نبود و یا برکناری رئیس، معاون می‌تواند به عنوان سرپرست گماشته شده و کار را پیش ببرد، پس از این که وظیفه‌ام توسط لوی سارنوالی رفع تعلیق شد، این موضوع را در یک مکتبوب رسمی به فیفا فرستادم".

کمیتۀ انضباطی فیفا به دنبال تحقیقات در پیوند با ادعاهای بدرفتاری جنسی با بازیکنان تیم فوتبال بانوان افغانستان، به تاریخ (۱۲ دسمبر ۲۰۱۸) اعلام کرده بود که کرام الدین کریم از هر گونه فعالیت مرتبط با فوتبال در سطح ملی و بین المللی منع است.

اتهامات اعضای سابق تیم فوتبال زنان افغانستان که برای نخستین بار از سوی گاردین منتشر شد، سر و صداهای زیادی در داخل و بیرون افغانستان بوجود آورد.

آقای کریم این اتهام‌ها رد کرده و آن را "توطئه‌ای" در برابر خود خوانده است.

این در حالی است که بررسی های لوی سارنوالی افغانستان نیز از چندین هفته به این سو ادامه دارد و این نهاد، ۴ عضو رهبری فدراسیون فوتبال افغانستان، به شمول رئیس آن را تا تکمیل تحقیقات ممنوع‌الخروج کرد.

XS
SM
MD
LG