لینک های دسترسی

Breaking News

فشار رئیس جمهور فرانسه بالای روسیه


فرانسوا هولاند، رئیس جمهور فرانسه، می گوید که سوریه بدون روسیه قادر به راه اندازی عملیات نیست

فرانسوا هولاند، رئیس جمهور فرانسه، بر روسیه فشار وارد کرده تا آن کشور رساندن کمک های بشری را به غیرنظامیانی که هنوز هم در بخش از شهر حلب که توسط شورشیان کنترول می گردد و گیر مانده اند، سهل کند.

آقای هولاند همچنین گفته است که روز سه شنبه با انگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در برلین ملاقات خواهد کرد و برایش خواهد گفت که وضیعت بشری در حلب "غیر قابل قبول" است.

به گفتۀ رئیس جمهور فرانسه، ۱۲۰ هزار غیر نظامی در حلب در اسارت گیر مانده اند و معلوم نیست که چه کسانی قربانی بمباران می شوند و چه کسانی قربانی سرکوبی می شوند.

آقای هولاند گفته است که به منظور تخلیۀ غیر نظامیان از حلب و فراهم آوری کمک های بشری برای آنان، باید همه تلاش ها صورت بگیرد و تاکید کرد که برای رسیدن به چنین هدف، ترکیه و روسیه باید تحت فشار قرار بگیرند.

رئیس فرانسه همچنین گرفته است که "بدون روسیه، رژیمی در سوریه وجود ندارد که عملیات را راه اندازی کند" و روسیه مسوول وضیعت کنونی در حلب است، شهری که مردم به کمک های بشری دسترسی ندارد.

در همین حال، دفتر حمایت از حقوق بشر ملل متحد می گوید که به گزارش های دسترسی پیدا کرده که قوای حامی حکومت سوریه، حین ورود به آخرین مواضع شورشیان، ۸۲ غیر نظامی را در شرق حلب کشتند.

روپروت کالول، سخنگوی حقوق بشر ملل متحد، در ژینو گفت که بر اساس گزارش ها، قوای حامی حکومت روسیه، غیر نظامیان را در حلب "جا به جا" می کشند.

غیر نظامیان به شمول زنان و کودکان قربانی جنگ در سوریه استند
غیر نظامیان به شمول زنان و کودکان قربانی جنگ در سوریه استند

به گفتۀ کالول، ۱۱ زن و ۱۳ کودک در میان غیر نظامیان اند که بر اساس گزارش ها در چهار منطقۀ حلب کشته شدند.

کمیتۀ صلیب سرخ بین المللی نیز از طرفین جنگ خواسته است تا با استفاده از تمام امکانات، از کشته شدن غیر نظامیان در حلب جلو گیری کنند.

صلیب سرخ روز سه شنبه طی اعلامیه ای گفته است که هزاران نفر که هیچ سهمی در خشونت ها ندارند، "به مفهوم واقعی کلمه، هیچ جای امن برای رفتن" ندارند.

این تقاضا در حالی صورت می گیرد که اردوی سوریه روز گذشته اعلام کرد که ۹۹ در صد حلب را دو باره به کنترول خود آورده اند.

باز پس گیری شهر حلب، بزرگترین پیروی بشارالاسد، رئیس جمهور سوریه، در جنگ داخلی آن کشور به شماری می رود.

XS
SM
MD
LG