لینک های دسترسی

Breaking News

جاپان میزبان نشست دو روزۀ G7 میباشد


نشست امسال G7، یا هفت اقتصاد برتر جهان، در حالی روی پالیسی سالانۀ مالی غور می کند که اقتصاد جهان به مشکل در حال رونق گرفتن است

رهبران هفت اقتصاد بزرگ جهان در جاپان تشکیل جلسه می دهند تا خطرات بالقوه به اقتصاد جهان را مورد ارزیابی قرار دهند.

در نشست دو روزه ای که در شهر شیمای جاپان برگزار می شود، توقع میرود که اشتراک کنندگان، به منظور تسریع رشد اقتصادی، بر ترکیبی از پالیسی های پولی، مالی، و ساختاری توافق کنند.

بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده و دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا امروز به مقصد اشتراک در این نشست به جاپان رسیدند و قرار است آقای کامرون ملاقات دو جانبه با شینزو آبه صدراعظم آن کشور نیز داشته باشد.

رهبران فرانسه، آلمان، کانادا و ایتالیا از اشتراک کنندگان دیگر نشست شیما خواهند بود.

G7= ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، آلمان، کانادا و ایتالیا
G7= ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، آلمان، کانادا و ایتالیا

وضعیت اقتصادی جاپان

نشست امسال G7، یا هفت اقتصاد برتر جهان، در حالی روی پالیسی سالانۀ مالی غور می کند که اقتصاد جهان به مشکل در حال رونق گرفتن است.

جاپان که سومین اقتصاد بزرگ جهان می باشد و نشست امسال را میزبانی می کند، با وجود تلاش های حکومت، آن کشور با رکود رشد اقتصادی مواجه می باشد.

جاپان با داشتن یک نفوس کهنسال و عدم رشد اقتصادی از یک کشور دارای نقش مرکزی به یک کشور نیازمند به همدردی کشورهای هم قطاراش در گروۀ جی هفت مبدل شده است.

به باور مارتن سکولز یک تن از اقتصاددانان جاپان، "رونق مجدد اقتصاد جاپان آن بسیار مشکل به نظر میرسد و این امر مستلزم تغیرات بزرگ ساختاری می باشد که به وقت زیاد نیازد دارد."

شماری از اقتصاددانان پیشنهاد می کنند تا برای بهبود این وضعیت حکومت توکیو یا در معاملات تجارتی با مستهلکین میزان سود را به تحت صفر تقرب دهد و یا هم شرکت ها را وادارد تا میزان معاشات کارمندان را بطور قابل ملاحظه افزایش دهد.

اما ویلیم ساتو مشاور دارلانشای شورای وزیران جاپان می گوید که این وضعیت نسبت بر اقتصاد بیشتر به روان وابسته مردم می باشد. به گفتۀ این مقام، اگر به ٢٠ سال گذشته توجه شود، اساسات اقتصادی، زیربناها و سیاست های حکومت تغیر نکرده و علت که امروز مردم جاپان در این موقف قرار دارند، عدم موجودیت اعتماد می باشد.

پس از نشست هفت اقتصاد بزرگ جهان، چشم امید یکبار دیگر متوجۀ بانک جاپان خواهد بود، و مدیران این بانک از مردم این کشور می خواهند که برای چند ماۀ آینده و تا زمانی نتایج مورد نظر اقدامات گرفته شده، صبر داشته باشند.

XS
SM
MD
LG