لینک های دسترسی

Breaking News

حکمت الله، کوچکترین عضو کاروان صلح هلمند


کاروان صلح‌ خواهان هلمند با شعار "مذاکرۀ دولت با طالبان" پس از حدود چهار ماه به ولایت سمنگان رسیده و مورد استقبالباشندگان آن ولایت قرار گرفته است.

در میان سایر اعضای این کاروان، یک کودک ده ساله نیز حضور دارد. این کودک حکمت الله نام دارد و با سگ اش از ولایت غزنی با این کاروان یکجا شده است.

حکمت الله مادر خود را در جنگ های اخیر در غزنی از دست داده و حال در عوض رفتن به مکتب، یکجا شدن با کاروان صلح‌ خواهان هلمند را ترجیح داده و میگوید که برای هم سالانش آرزوی صلح دارد.

قبل از طالبان با نشر یک اعلامیه، کاروان های صلح خواهی در افغانستان را دسیسه دشمن خوانده و از مردم خواسته بودند که خود را از دسایس پنهان و آشکار استخباراتی اشغالگران دور نگهدارند. اما اعضای کاروان صلح هلمند بار دیگر این ادعای طالبان را رد کرد.

کاروان صلح هلمند به تاریخ ٢٣ ثور امسال ابتدا تنها با اشتراک هشت تن از جوانان هلمندی این حرکت صلح جویانه را به راه انداختند و با پای پیاده از لشکرگاه مرکز آن ولایت حرکت کرده و با طی کردن مسیرهای پرخم و پیچ ولایات هلمند، کندهار، زابل، غزنی و کابل اکنون به سمنگان رسیده است.

انتظار میرود که این کاروان پس از دیدار با باشندگان ولایت سمنگان، با پیمودن ١١٣ کیلومتر فاصله به شهر مزارشریف برود و دادخواهی برای صلح را آدامه دهد.

حکمت الله، کوچکترین عضو کاروان صلح هلمند
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

XS
SM
MD
LG