لینک های دسترسی

Breaking News

حزب الله: شمار حمله کنندگان انتحاری ما افزایش یافته است 


حسن نصرالله، رهبر گروه حزب الله لبنان گفته است که بیرون کشیدن نظامیان امریکایی از شرق میانه در صدر اولویت‌های این گروه قرار گرفته است.

آقای نصرالله روز یکشنبه پنجم جنوری (۱۵ جدی) گفت که اردوی امریکا در شرق میانه،‌ به شمول پایگاه‌ها، کشتی های جنگی و نیروهای این کشور اهداف مناسب برای حمله است.

او افزود:"حمله کنندگان انتحاری که در گذشته امریکایی‌ها را مجبور به بیرون شدن از منطقه ما کرده بودند، هنوز هم وجود دارند و تعداد شان نیز افزایش یافته است."

ایالات متحدۀ امریکا گروه حزب الله لبنان را سازمان دهشت افگن بین المللی می‌پندارد.

اظهارات رهبر حزب الله لبنان در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران است که صبح جمعه در حملۀ هوایی نظامیان امریکایی در میدان هوایی بغداد کشته شد.

زینب سلیمانی، دختر قاسم سلیمانی،‌ روز یکشنبه گفت که حسن نصرالله، رهبر حزب الله لبنان انتقام پدراش را از امریکا خواهد گرفت.

این در حالی است که دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده امروز صبح هشدار داد که اگر ایران بر شهروندان امریکایی یا پایگاه های این کشور حمله کند،‌ تجهیزات جدید نظامی امریکایی را بی درنگ بسوی این کشور خواهد فرستاد.

مایک پمپیو،‌ وزیر خارجه ایالات متحده نیز امروز گفت که ستراتیژی امریکا برای مبارزه با ایران این است که به عوض هدف قرار دادن جنگجویان نیابتی این کشور در عراق و سایر جاه ها،‌ "تصمیم گیرندگان واقعی" ایرانی را هدف قرار خواهد داد.

این در حالی است که تلویزیون دولتی ایران گزارش داده است که این کشور بیش از این از هیچ محدوده توافقنامه هسته‌ای سال ۲۰۱۵ اطاعت نخواهد کرد.

اما مقامات ایرانی تا حال در این مورد، به ویژه در مورد غنی سازی یورانیم این کشور، معلوماتی ارایه نکرده اند.

XS
SM
MD
LG