لینک های دسترسی

Breaking News

کووید۱۹ در افغانستان؛ ۱۶ بیمار دیگر جان باختند


وزارت صحت عامۀ افغانستان از افزایش مرگ و میر ناشی از کروناویروس در این کشو خبر داده و گفته است که تنها در یک شبانه‌روز گذشته، ۱۶ نفر جان باخته اند.

این وزارت روز سه شنبه ۱۱ اگست (۲۱ اسد) گفت که در ۲۴ ساعت گذشته، شش نفر در هرات، چهار نفر در غور، چهار نفر در فاریاب و دو نفر دیگر در ولایت‌های بلخ و بادغیس جان باخته اند.

وزارت صحت می‌گوید که با این موارد جدید، شمار مرگ و میر ناشی از کروناویروس به ۱۳۴۴ نفر افزایش یافته است.

بر اساس معلومات این وزارت تنها روز دوشنبه ۱۰۷ واقعۀ جدید کووید۱۹ در ۱۶ ولایت به ثبت رسیده است که با این حساب، شمار مجموعی مبتلایان این ویروس در این کشور به ۳۷ هزار و ۲۶۹ نفر رسیده است.

همچنان آمار شفایاب‌ شدگان بیماری کووید۱۹ در این کشور به ۲۶ هزار و ۴۱۵ نفر رسیده که تنها ۱۸۵ نفر آن دیروز از شفاخانه‌ها مرخص شده اند.

پیش از این، وزارت صحت از احتمال موج دوم شیوع کروناویروس در این کشور هشدار داده و از شهروندان این کشور خواسته بود که برای جلوگیری از گسترش دوبارۀ این ویروس، توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

کروناویروس نخستین بار در ماه دسمبر ۲۰۱۹ میلادی در شهر ووهان ایالت هوبی چین شیوع یافت و سپس به همه گیری مرگبار جهانی تبدیل شد.

بربنیاد آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده، تا روز سه شنبه ۱۱ اگست (۲۱ اسد) در سراسر جهان، جان بیش از ۷۳۶ هزار نفر را گرفته و اضافه از ۲۰ میلیون نفر دیگر به آن مصاب شده اند.

XS
SM
MD
LG