لینک های دسترسی

Breaking News

نیروهای هندی اشتباهاً ۱۴ غیرنظامی را کشتند 


نیروهای تفنگداران آسام

مقامات اردو و حکومت هند امروز پنجم دسمبر (۱۴ قوس) گفتند که نیروهای هندی در ایالت شمال‌شرقی ناگالند این کشور اشتباهاً ۱۴ غیرنظامی را به ضرب گلوله کشتند.

امیت شاه، وزیر داخلهٔ هند گفت که این حادثه شب شنبه در نزدیکی مرز با میانمار رخ‌داده است.

مقامات گفته اند که در مورد این حادثه تحقیقات راه اندازی شده و عاملان این "ناکامی استخباراتی" مجازات خواهند شد.

وزارت دفاع هند گزارش داده است که در جریان این رویداد، یک منسوب امنیتی کشته و بیش از ۱۰ غیرنظامی دیگر و شماری از نیروهای امنیتی زخمی شده اند.

باشندگان محلی ایالت ناگالند همواره اتهام وارد می‌کنند که نیروهای امنیتی در جریان عملیات‌ مبارزه با شورشگری، غیرنظامیان بی‌گناه را هدف قرار می‌دهند.

یک مقام بلند‌پایهٔ پولیس در این ایالت گفت که این حادثه در یک روستا در نزدیکی مرز با میانمار زمانی رخ‌داد که نیروهای امنیتی تفنگداران آسام مصروف راه اندازی عملیات بر ضد شورشیان بودند.

گلوله‌باری زمانی آغاز شد که یک موتر باربری که کم و بیش ۳۰ کارگر یک معدن ذغال را انتقال می‌داد از ساحه‌ای عبور می‌کرد که اعضای تفنگداران آسام در آن مستقر بودند.

این مقام پولیس گفت که در جریان گلوله‌باری نخست شش کارگر کشته شدند، اما پس از آن که این خبر پخش شد، صدها تن از قبایل این منطقه، کمپ و وسایط تفنگداران آسام را آتش‌زدند و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

در جریان حملهٔ دوم، هشت غیرنظامی دیگر و یک منسوب امنیتی کشته شدند.

در سال‌های اخیر هند تلاش کرده است تا میانمار را به اخراج شورشیانی ترغیب کند که در جنگلزارهای هم مرز با ایالت‌های ناگالند، مانی‌پور و ارانچل‌پردیش مستقر اند.

XS
SM
MD
LG