لینک های دسترسی

Breaking News

متیس: تصمیم نهایی در مورد توافق هسته ای ایران گرفته نشده است


جیم متیس، وزیر دفاع ایالات متحده، روز پنجشنبه گفت که امریکا در مورد اینکه آیا از توافق هسته ای با ایران که در سال ۲۰۱۵ امضا شد، خارج شود یا خیر،تا حال تصمیم نگرفته است.

آقای متیس گفت که واشنگتن با متحدین اروپایی خود کار می کند تا معلوم شود که آیا راهی برای بهبود این توافق وجود دارد یا خیر.

آقای متیس گفت "تا حال تصمیم گرفته نشده است که آیا می توانیم این توافق را به قدر کافی ترمیم کنیم یا خیر و یا اینکه رئیس جمهور {ترمپ} تصمیم خواهد گرفته که از آن {توافق هسته ای} خارج شود."

وزیر دفاع امریکا همچنین گفت که ایالات متحده درک می کند که توافق هسته ای ایران "توافق نامکمل برای کنترول تسلیحات {ایران}" بوده است. آقای متیس تاکید کرد که این توافق به گونه‌ای طراحی شده است که تهران شاید به این فکر باشد که از آن تخطی کند.

اظهارات وزیر دفاع ایالات متحده در مورد توافق هسته ای با ایران، یک روز پس از آن بیان شد که امانویل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، حین سخنرانی اش در کانگرس امریکا تاکید کرد که کشورش از توافق هسته ای با ایران، خارج نخواهد شد.

آقای مکرون از دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، نیز خواست تا در توافق هسته ای با ایران، باقی بماند. اما در عین حال افزود که فرانسه تحت هیچ شرایطی "ایران با قدرت اتمی" را نخواهد پذیرفت.

آقای ترمپ تا تاریخ ۱۲ می سال روان میلادی تصمیم خواهد گرفت که آیا توافق هسته ای با ایران حفظ شود یا هم بار دیگر تعزیرات اقتصادی بر آن کشور وضع شود.

XS
SM
MD
LG