لینک های دسترسی

Breaking News

بزرگترین هوتل جهان در جوار خانۀ کعبه ساخته می شود


Somalis displaced by the drought, arrive at makeshift camps in the Tabelaha area on the outskirts of Mogadishu.

قرار است بزرگترین هوتل جهان به نام "ابراج کدی" که از بی پیشینه ترین امکانات معیشتی برخوردار می باشد، تا پایان سال ۲۰۱۷ در جوار خانۀ کعبه گشایش یابد.

اعمار این هوتل بی نظیر ۳۶۰۰ میلیون دالر هزینه برخواهد داشت. ابراج کدی دارای ۱۰ هزار اتاق خواب، ۷۰ رستوران مجلل و چهار محل نشست هیلیکوپتر خواهد داشت.

هوتل یادشده متشکل از ۱۲ برج متصل به هم می باشد که هر یکی آن ۴۵ طبقه می باشد. پنج منزل این هوتل تنها مختص به خانوادۀ سلطنتی سعودی خواهد بود.

خطوط منظم ترانسپورت، استراحتگاه ها، فروشگاه ها و چندین ایستگاه بزرگ وسایط از سایر امکانات این هوتل مجلل پنچ ستاره است که در مسافۀ دو کیلومتری حرم مقدس قرار گرفته است.

ابراج کدی که در مساحت ۱.۴ میلیون متر مربع زمین اعمار می شود، از سوی وزارت مالیۀ عربستان سعودی تمویل شده و طرح و تطبیق آن را گروه مهندسی دارالهندسه به عهده دارد.

شماری از منتقدین اعمار ساختمان های بلند در اطراف خانۀ کعبه می گویند که این ساختمان ها مقدس ترین بنای مسلمانان را که کعبه می باشد، محصور خود ساخته است.

مکه همه ساله میزبان میلیونها زایر مسلمان است که برای ادای مناسک حج به آن شهر می روند و شمار زیاد اتاق های هوتل ابراج کدی نیز برای کرایه دادن به حجاج در نظر گرفته شده است.

XS
SM
MD
LG