لینک های دسترسی

Breaking News

موج تازۀ خشونت در سوریه، ۹۰ کشته برجا گذاشت


آرشیف: تندروان داعش از سال ۲۰۱۵ به این سو منطقۀ دیرالزور را در کنترول خود دارند

خبرگزاری رویترز گزارش می دهد که از روز شنبه به این سو، حد اقل ۸۲ نفر در منطقۀ دیرالزور سوریه کشته شده است.

ناظرین حقوق بشر روز دو شنبه گزارش دادند که این برخورد ها پس از آن صورت گرفت که قوای سوری عملیات نظامی را برای پس گیری این منطقه راه اندازی کردند.

دیدبان حقوق بشر سوریه که مقر آن در بریتانیا است گزارش داده است که ۴۰ تندرو داعش، ۲۸ نظامی سوری و ۱۴ غیر نظامی در میان کشته شدگان است.

در همین حال، سانا، خبر گزاری دولتی سوریه، گزارش داده است که قوای سوری ده ها تن از تندروان داعش را در منطقۀ دیرالزور و اطراف آن کشته اند.

تندروان داعش از سال ۲۰۱۵ به این سو، منطقۀ دیرالزور و اطراف آنرا که شامل میدان هوایی می گردد در کنترول خود داشته اند.

جنجگویان کردی و عرب که از ائتلاف به رهبری ایالات متحده برخوردار اند و گروه های شورشی که از حمایت ترکیه برخوردار اند، تندروان داعش را در شمال سوریه عقب زده اند، اما جنگجویان داعش هنوز هم شرق آن کشور حضور دارند.

در همین حال، دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین گزارش داده است که در نتیجۀ اصابت یک راکت بر یک سرپناه حالات بحرانی در نزدیکی دمشق، حد اقل ۳۰ غیر نظامی کشته و زخمی شده اند.

به گفتۀ فعالان حقوق بشر، کشته شدن حد اقل هفت نفر تائید شده و احتمالاً شمار کشته شدگان افزایش یابد. به گفتۀ مقامات دیدبان حقوق بشر سوریه، راکت توسط قوای سوریه فیر شده است.

در جنگ سوریه که بیش از پنج سال از آن می گذرد، صد ها هزار نفر کشته و میلیون ها تن دیگر یا از خانه های شان بیجا شده اند و یا به سایر کشور ها مهاجر شده اند.

XS
SM
MD
LG