لینک های دسترسی

Breaking News

یک سوم صدمات سربازان امریکایی در افغانستان غیرجنگی است - تحقیق


سقوط از ارتفاع، حادثۀ ترافیکی و سایر تصادفات غیرجنگی، عامل یک سوم صدمه یا زخمی شدن نظامیان امریکایی مستقر در افغانستان و عراق است.

تیم تحقیقاتی وزارت دفاع امریکا پس از ارزیابی معلومات در مورد حدود ۳۰ هزار نظامی امریکایی که بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۴ زخمی شده اند، این ارقام را ارایه کرده است.

تحقیق همچنان حاکی است که دلیل زخمی شدن نصف نظامیان امریکایی در این مدت انفجار بوده و ۱۵ درصد دیگر آنان در اثر اصابت گلوله زخمی شده اند.

اما ۳۴ درصد نظامیان امریکایی که در این مدت در افغانستان یا عراق زخمی شده بودند، در جنگ نه بلکه در اثر حوادثی چون تصادم موتر، سقوط از ارتفاع یا هم در جریان ورزش مصدوم شده بودند.

کیوین اکرس، داکتر در انستیتیوت تحقیقات جراحی اردوی امریکا و پژوهشگر ارشد این تحقیق، گفته است که با توجه به کاربرد وسایل و ماشین آلات ثقیل از سوی نظامیان امریکایی، احتمال صدمات متصور است، اما به گفتۀ وی یک سوم مجموع صدمات در اثر حادثات غیرجنگی بسیار "حیران کننده و دور از توقع" است.

صدمات غیر جنگی، بر اساس یافته های این تحقیق، عامل ۶۷ درصد مصدومیت قوای هوایی، ۴۸ درصد مصدومیت قوای بحری و دلیل ۳۵ درصد مصدومیت منسوبان اردوی امریکا را تشکیل می دهد.

یافته های این تحقیق نشان داده است که سقوط یا افتادن دلیل ۲۱ درصد صدمات، تصادم موتر ۱۹ درصد و تصادفات ناشی از کاربرد وسایط یا ماشین آلات ثقیل عامل ۱۳ درصد صدمات نظامیان امریکایی می باشد.

با اینحال، تحقیق جدید تنها صدمات آن عده از نظامیان امریکایی را ارزیابی کرده است که به شفاخانه منتقل شده اند، حالانکه شمار زیاد سربازان شاید به خاطر خفیف بودن زخم یا صدمۀ شان، اصلاً به شفاخانه منتقل نشده باشند.

XS
SM
MD
LG