لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان ۱۸ موسسه خارجی را اخراج می‌کند


حکومت پاکستان به ۱۸ موسسۀ امدادرسان خارجی دستور داده است تا فعالیت خود را متوقف کرده و آن کشور را ترک کنند.

موسسۀ اکشن اید که در بخش معارف، فقرزدایی و حقوق بشر در فعالیت دارد، به خبرگزاری رویترز گفته است که وزارت داخلۀ پاکستان به این سازمان غیر دولتی نیز دستور خروج را داده است.

هنوز دلیل این تصمیم حکومت پاکستان توضیح داده نشده است.

خبرگزاری رویترز از قول سخنگوی دفتر اکشن اید در بریتانیا گزارش داده است که به ۱۷ موسسه و گروه امداد رسان خارجی دیگر نیز یادداشت فرستاده شده است تا پاکستان را ترک کنند، اما نامی از این نهادها برده نشده است.

خبرنگاران آزاد و فعالان مدنی در پاکستان، حکومت آن کشور را به افزایش محدودیت بر آزادی مطبوعات و فعالان مدنی متهم می‌کنند.

حکومت پاکستان از چندین سال به اینسو، عرصه را بر گروه های امدادرسان خارجی تنگ ساخته است. سال گذشته نیز یک سازمان غیردولتی به اتهام "پیگیری اجندای ضد دولتی" از پاکستان اخراج شد.

در دسامبر گذشته نیز حکومت به رهبری نواز شریف، صدر اعظم پیشین پاکستان به ۲۷ سازمان غیردولتی خارجی به شمول اکشن اید، که در بخش حقوق بشر در پاکستان فعالیت داشتند، دستور خروج داد.

موسسۀ اکشن اید در اعلامیۀ خود گفته است "قربانیان فوری این تصمیم حکومت پاکستان هزاران خانوادۀ عادی پاکستانی است که اکش اید آنان را در زمینۀ خواستن حقوق شان و ساختن آیندۀ بهتر، مدد می رساند".

XS
SM
MD
LG