لینک های دسترسی

Breaking News

حمله بر عساکر اردوی پاکستان و تلفات ناشی از آن


تلفات ناشی از انفجار بم در پاکستان
منابع استخباراتی و نظامی پاکستان میگویند انفجار بم تعبیه شده در یک موتر، کاروان اردوی پاکستان را هدف قرار داد که در ان حد اقل بیست تن کشته و بیش از سی تن دیگر زخمی گردید.

این حادثه قبل از ظهر روز یکشنبه در یک پایگاه نظامی اردو در شهر بنو رخ داد. مقامات گفته اند انفجار در موتری رخ داد که سربازان اردو را به وزیرستان شمالی انتقال میداد.

طالبان پاکستانی به رهبری ملا فضل الله مسولیت این حمله را بدوش گرفته میگویند این حمله در انتقام جویی از کشته شدن ولی الرحمن، فرد شماره ۲ این گروه، صورت گرفته است. رحمن سال قبل در حمله طیاره های بی سرنشین امریکایی کشته شد.

بنو که مربوط وزیرستان شمالی بوده و با افغانستان همسرحد است، از پایگاه های مهم طالبان وابسته به شبکه القاعده به شمار می رود.
کشته شدن عساکر اردوی پاکستان در بنو
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

بروس رایدل، مشاور پیشین قصر سفید، از نیرومند شدن دوبارۀ القاعده در پاکستان و افغانستان ابراز نگرانی کرده می گوید که جهان باید از تصرف شهر فلوجۀ عراق توسط القاعده درس عبرت بگیرد.

آقای رایدل در مصاحبه یی با رادیو دیوۀ صدای امریکا گفت که القاعده در پاکستان زمینه های مناسب ریشه یابی دارد. این مفسر سیاسی بنیاد بروکنگز پاکستان را به مثابۀ بحری از گروه های هم عقیدۀ القاعده می پندارد.
XS
SM
MD
LG