لینک های دسترسی

Breaking News

مجلس نمایندگان مسودۀ اتهامات برای استیضاح ترمپ را تهیه می‌کند


ننسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان ایالات متحده، از کمیتۀ امور قضایی این مجلس خواسته است تا مسودۀ اتهامات برای استیضاح رییس جمهور ترمپ را تهیه کند.

خانم پلوسی امروز (پنجشنبه، پنجم دسمبر) در یک خطابۀ تلویزیونی گفت که رییس جمهور ترمپ از "صلاحیت های ریاست جمهوری، سؤاستفاده کرده است."

قبل از سخنان ننسی پلوسی، رییس جمهور ترمپ در تویتر خود نوشت: "اگر می‌خواهید من را استیضاح کنید، همین حالا کنید، زود، تا یک دادرسی مناسب در مجلس سنا داشته باشیم."

اساس تحقیقات در مورد استیضاح رییس جمهور ترمپ را توقف صدها میلیارد دالر کمک نظامی ایالات متحده به اوکراین و مکالمۀ تلیفونی ٢٥ ماۀ جولای میان او و رییس جمهور اوکراین تشکیل می‌دهد.

دموکرات‌ها ادعا دارند که رییس جمهور ترمپ بر همتای اوکراینی خود فشار وارد کرده تا در مورد جو بایدن، رقیب انتخاباتی‌اش تحقیق کند.

روز گذشته سه تن از حقوقدانان امریکایی در یک جلسۀ استماعیه در کمیتۀ امور قضایی مجلس نمایندگان ابراز داشتند که رییس جمهور ایالات متحده، با اعمال فشار بر اوکراین برای آغاز تحقیقات در مورد جو بایدن، تخطی‌هایی را انجام داده که قابل استیضاح است.

اما حقوقدان چهارم که از سوی حزب جمهوری‌خواه به این جلسه خواسته شده بود، تاکید داشت که دلایل کافی برای استیضاح رییس جمهور ترمپ وجود ندارد.

انتظار می‌رود رییس کمیتۀ قضایی مجلس نمایندگان، هفتۀ آینده مجالس استماعیۀ بیشتری را برگزار کند و احتمال دارد تمام اعضای مجلس نمایندگان تا ختم ماه دسمبر، روی تصویب استیضاح رای‌دهی کنند.

پلوسی خواستار تسوید دلایل استیضاح ترمپ شد
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

XS
SM
MD
LG