لینک های دسترسی

Breaking News

برگزاری نشست مشورتی برنامۀ محو پولیو در کابل


آرشیف
آرشیف

مسوولین برنامۀ محو پولیو از برگزاری یک نشست مشورتی سه روزه در مورد برنامه محو پولیو خبر دادند.

به گفتۀ آن‌ها، در این نشست گروه مشورتی و تخنیکی پولیو، مسوولین وزارت صحت عامۀ افغانستان و شرکای بین المللی حکومت در مورد چالش‌های برنامۀ محو پولیو بحث و تبادل نظر کردند.

میرجان راسخ، مسوول مطبوعاتی برنامۀ محو پولیو به صدای امریکا گفت که در این نشست تمام چالش‌ها و پیشرفت‌های برنامۀ محو پولیو از سوی تیم محو پولیو ارایه گردید.

او گفت: " اشتراک کنندگان مجلس روی فعالیت‌ها، چالش‌ها و مشکلات برنامۀ محو پولیو بحث نمودند و قرار شد تا در روشنایی سفارشات این جلسه، برنامه های آیندۀ محو پولیو را طرح و تطبیق نمایند."

به گفتۀ وی، بی تفاوتی والدین، عدم آگاهی و رد واکسین پولیو توسط خانواده ها، تعلیق کمپاین‌ها و مشکلات امنیتی از چالش های عمدۀ بود که اشتراک کنندگان به آن پرداختند.

برعلاوه، عدم دسترسی و محروم شدن حدود سه و نیم میلیون کودک از کمپاین های پولیو از موضوعات بزرگ دیگری بود که در مورد بحث صورت گرفت.

آقای راسخ گفت: "در نهایت فیصله شد تا همه جوانب در سطوح مختلف با مخالفین مسلح دولت صحبت نمایند و آن‌ها را به این متقاعد سازند تا به کمپاین های خانه به خانه پولیو اجازه دهند."

به گفتۀ وی، اشتراک کنندگان تلاش خواهند ورزید تا به سطح ملی از طریق ملل متحد با رهبران مخالفین مسلح و در سطح محلی از طریق متنفذین محل و علما با قوماندانان محلی مخالفین صحبت نمایند تا به کمپاین های خانه به خانه پولیو اجازه داده شود.

مقام‌های صحی افغانستان می‌گویند که اگر مشکلات مربوط به برنامۀ پولیو برطرف شود و همچنین کمپاین‌های خانه به خانه آغاز شود، می‌توان گردش ویروس پولیو را به زودی متوقف کرد.

نشست های مشورتی تخنیکی در مورد برنامه های محو پولیو سال دو بار در افغانستان برگزار می‌شود.

XS
SM
MD
LG