لینک های دسترسی

Breaking News

مسکو: تا زمانی که اهداف ما برآورده نشده به جنگ در اوکراین ادامه می‌دهیم 


مقامات ارشد حکومت ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، می‌گویند که مسکو آمادهٔ جنگ دراز مدت در اوکراین است.

این در حالی است که جنگ اوکراین وارد چهارمین ماه شد، جنگی که تا اکنون بیش از هشت میلیون نفر را بیجا کرده و بیش از شش میلیون دیگر را مجبور به مهاجرت فرامرزی کرده است.

سرگی شایگو، وزیر دفاع روسیه، به همتایانش در سازمان پیمان امنیتی جمعی گفت که "صرف نظر از کمک‌های گستردهٔ غرب به رژیم کیف و تعزیرات علیه روسیه، ما به "عملیات نظامی ویژه تا زمانی ادامه خواهیم داد که تمامی اهداف برآورده شود."

او افزود که تلاش‌های مسکو برای جلوگیری از تلفات ملکی سبب شده است که تهاجم نظامی در اوکراین به کندی به پیش برود. اما پیش از این نیروهای روسی به کشتار عمدی غیرنظامیان متهم شده اند.

از جانب دیگر، نیکولای پتروشیف، منشی شورای امنیت روسیه، گفت که تهاجم مسکو تا زمانی که نیاز است ادامه خواهد داشت.

او افزود که "تمامی اهداف تعیین شده از سوی رییس جمهور پوتین برآورده خواهد شد".

در این حال، جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا،‌ روز دوشنبه ۲۳ می (دوم جوزا)‌در جریان سفرش به جاپان گفت که ولادیمیر پوتین، باید به خاطر "بربریت‌اش در اوکراین بهای گزافی بپردازد."

ولادیمیر پوتین گفته است که به هدف "غیرنظامی سازی" و "نازی زدایی" اوکراین، "کشوری که طرفدار غرب است" عساکراش را به این کشور فرستاده است.

گمان می‌رود که در اوکراین به نیروهای روسیه تلفات شدید وارد شده است، اما با آنهم کرملن جزییات آنرا ارایه نکرده است.

کمک‌های غربی با اوکراین، نیروهای این کشور را کمک کرده تا در اکثر ساحات، به شمول کیف،‌ پاییخت آن کشور،‌ از پیشروی نیروهای روسی جلوگیری کنند. به همین دلیل، روسیه اکنون حملات بر منطقهٔ دونباس و سواحل جنوبی اوکراین را افزایش داده است.

ولادمیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین پیش از این گفته بود که تنش با روسیه از طریق دپلوماسی حل خواهد شد.

XS
SM
MD
LG