لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار پوتین در مورد وضع تعزیرات تازه توسط امریکا


ولادیمیر پوتین می گوید که اگر واشنگتن تعزیرات تازه بر مسکو وضع کند، روسیه مجبور خواهد شد دست به اقدامات تلافی جویانه بزند.

رئیس جمهور روسیه مصوبه مجلس نمایندگان ایالات متحده مبنی بر وضع تعزیرات تازه بر مسکو را یک اقدام "غیر قانونی" خواند و رفتار واشنگتن در برابر روسیه را "خشن و غیر منطقی" توصیف کرد.

ولادیمیر پوتین همچنین گفت که روسیه در مورد چگونگی اقدام تلافی جویانه در برابر ایالات متحده پس از آن تصمیم خواهد گرفت که مقام های روسی متن نهایی مصوبه کانگرس امریکا را در مورد وضع تعزیرات تازه بر مسکو ببینند.

آقای پوتین افزود: "ما از خویشتن داری و حوصله کار گرفته ایم، اما بلاخره مجبور می شویم تا اقدام تلافی جویانه اتخاذ کنیم."

مجلس نمایندگان ایالات متحده روز سه شنبه وضع تعزیرات تازه را بر روسیه، کوریای شمالی و ایران تصویب کرد. این مصوبه روز پنجشنبه توسط مجلس سنای ایالات متحده نیز تصویب شد.

این مصوبه اکنون برای اجرایی شدن باید توسط دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده توشیح گردد.

یک مقام ارشد قصر سفید گفته است که ممکن آقای ترمپ مصوبه این دو مجلس را رد کرده و در عوض خواستار وضع تعزیرات شدیدتر علیه روسیه شود.

مقام های امریکایی روسیه را به مداخله در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته در ایالات متحده متهم می کنند اما مسکو همواره این اتهامات را رد کرده است.

اختلافات شدید روی بحران اوکراین و سوریه و همچنین اتهامات مداخله روسیه در انتخابات امریکا روابط بین واشنگتن و مسکو را تیره ساخته است.

XS
SM
MD
LG