لینک های دسترسی

Breaking News

سفیر روسیه به واشنگتن برمی‌گردد


مقامات روسی می‌گویند که اناتولی انتونوف، سفیر روسیه در ایالات متحده هفتهٔ آینده وظایف خود را در واشنگتن از سر خواهد گرفت.

به دنبال افزایش تنش‌ها در روابط روسیه و امریکا، روسیه در ماه مارچ سفیر خود را از واشنگتن احضار کرد و یک ماه پس از آن واشنگتن جان سولیوان، سفیر امریکا در مسکو را برای مشورت به واشنگتن فرا خواند و هر دو سفیر تاکنون باز نگشته اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از خبرگزاری روسی انترفاکس نوشته است که وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه ۱۷ جون (۲۷ جوزا) گفته است که آقای انتونوف هفتهٔ آینده به واشنگتن برخواهد گشت.

این اقدام پس از آن اتخاذ می‌شود که جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده و ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه روز چهارشنبه ۱۶ جون (۲۶جوزا) در اولین نشست خود توافق کردند که سفیران خود را به پایتخت‌های یکدیگر بازگردانند.

در همین حال کرملین روز پنجشنبه نشست روسای جمهور دوکشور را مثبت خوانده و دیمتری پسکوف، سخنگوی کرملین اعلامیه مشترک را که در آن بر لزوم جلوگیری از جنگ هسته‌ای تاکید شده است، استقبال کرد.

آقای پسکوف گفت که این نشست همچنین زمینه را برای مذاکرات تخنیکی واقعاً مشکل در مورد تبادله احتمالی زندانیان بین روسیه و ایالات متحده فراهم کرده است.

آقای پسکوف گفت که فهرست زندانیانی که باید تبادله شود هنوز ترتیب نشده و افزود که این فهرست بسیار گسترده تر از آن است که به طور علنی مورد بحث قرار گرفته است. او گفت که بدیهی است مذاکرات باید بی سر و صدا و مخفیانه انجام شود.

آقای پسکوف که خود در این نشست شرکت کرده بود، گفت که این نشست همانطور که روسیه انتظار داشت به پیش رفت و پیامدهای مثبت داشت.

XS
SM
MD
LG