لینک های دسترسی

Breaking News

گلوله باری در یک راهپیمایی در پاکستان چندین کشته برجا گذاشت


آرشیف

پولیس پاکستان می‌گوید که هزاران معترض گروه تندرو تحریک لبیک پاکستان با پولیس درگیر شده و در نتیجه چندین نفر از هر دو طرف کشته و زخمی شدند.

سخنگوی پولیس ایالت پنجاب روز چهارشنبه ۲۷ اکتوبر (پنجم عقرب) گفت که گلوله باری در یک راهپیمایی ممنوعه تحریک لبیک پاکستان در شاهراه منطقهٔ شیخ‌پور در نزدیکی شهر لاهور رخ داد.

سخنگوی پولیس گفت: "فعالان تحریک لبیک پاکستان از [اسلحه] اس ام جی، کلاشینکوف و تفنگچه برای هدف قرار دادن مقامات پولیس استفاده کردند که در نتیجه چندین افسر [پولیس] به شهادت رسیدند. "

به گفتهٔ او تاکنون شمار کشته شدگان مشخص نشده اما حدود ۲۵ نفر زخمی شده اند.

تحریک لبیک پاکستان نیز کشته و زخمی شدن چند عضو این تحریک را تایید کرده است.

پاکستان در اوایل سال جاری فعالیت حزب تحریک لبیک پاکستان را پس از آنکه این گروه شاهراه ها و خطوط آهن را در شهر های بزرک مسدود کرده، به منسوبین پولیس حمله نموده و ملکیت‌های عامه را به آتش زدند، غیر قانونی اعلام کرد.

اما هزاران فعال تحریک لبیک پاکستان از روز جمعه به اینسو مزدحم‌ترین شاهراه پاکستان را مسدود کرده و خواستار رهایی رهبر این تحریک و اخراج سفیر فرانسه از پاکستان به دلیل نشر کاریکاتورهای منسوب به پیامبر اسلام شدند.

به گفتهٔ پولیس ایالت پنجاب، پس از بی نتیجه شدن گفتگو‌ها با دولت، معترضین امروز چهار شنبه به طرف اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان حرکت کردند و پس از آنکه پولیس تلاش کرد جلو ورود آنان به پایتخت را بگیرد، درگیری آغاز شد.

در اوایل سال جاری نیز این گروه علیه نشر کاریکاتورهای منسوب به پیامبر اسلام در فرانسه دست به اعتراضات زده بودند و خواستار اخراج سفیر فرانسه از پاکستان شده بودند. در آن وقت نیز در جریان درگیری پولیس با معترضین چهار افسر پولیس و سه معترض کشته و بیشتر از ۸۰۰ منسوب پولیس زخمی شده بود.

XS
SM
MD
LG