لینک های دسترسی

Breaking News

برف و باران در ۲۵ ولایت افغانستان سبب مسدود شدن راه‌های مواصلاتی شده است


وزارت فواید عامۀ حکومت طالبان از مسدودشدن راه‌های مواصلاتی در چندین ولایت افغانستان به دلیل بارش برف و باران خبر داده است.

حمیدالله مصباح، سخنگوی این وزارت روز یکشنبه هشتم جنوری (۱۸ جدی) در یک پیام تصویری گفت که کوتل قم در ولایت سرپل و کوتل شاتوی بامیان به روی ترافیک بسته شده اند. به گفته او هم اکنون برفباری در بامیان جریان دارد.

مصباح همچنان افزود که راه ولسوالی پرچمن فراه نیز به دلیل بارش برف با مرکز آن ولایت مسدود است.

او افزود که در حال حاضر در ولایات کابل، میدان وردک، پروان، پنجشیر، بدخشان، دایکندی، زابل، پکتیا، خوست، هلمند و فاریاب برف و باران می‌بارد که اما تمامی شاهراه‌ها به روی تردد ترافیک باز اند.

سخنگوی وزارت فواید عامه حکومت طالبان گفت که برفباری در سالنگ‌ها نیز جریان دارد، اما به دلیل عملیات برف‌پاکی این شاهراه به روی تردد ترافیک باز است و تمام موترها از این مسیر رفت‌وآمد می‌توانند.

وزارت فواید عامه حکومت طالبان، از همه رانندگان خواسته است تا هنگام عبور از سالنگ‌ها، وسایل ایمنی از جمله چین موتر، کمپل، تیل و مواد غذایی همراه داشته باشند.

این در حالی است که اداره ملی هواشناسی افغانستان دیروز و امروز از بارندگی در ۲۵ ولایت هشدار داده بود.

به گفتۀ این اداره برفباری و بارش باران در تا ۲۴ ساعت گذشته، در ولایات پکتیکا، خوست، پکتیا، لوگر، میدان وردک، غزنی، بامیان، غور، سرپل، دایکندی، ارزگان، زابل، قندهار، هلمند، فراه، بدخشان، تخار، نورستان، کنر، لغمان، کاپیسا، پنجشیر، پروان، بغلان، کابل و سالنگ‌ها ادامه خواهد یافت.

این اداره میزان باران را در مناطق مختلف ۱۰ تا ۲۵ ملی متر و میزان برفباری در مناطق مختلف را ۱۰ تا ۴۰ سانتی متر اعلام کرده است.

XS
SM
MD
LG