لینک های دسترسی

Breaking News

فرانسه نخستین تیم دور نیمه نهایی جام جهانی ٢٠١٨ روسیه شد


در نخستین رقابت دور یک بر چهار جام جهانی ٢٠١٨ روسیه، تیم فوتبال فرانسه با یک بازی تهاجمی، یوروگوای، تیم امریکای لاتین را ٢-٠ شکست داد و راهی دور نیمه نهایی این جام شد.

مبصرین فوتبال می گویند که فرانسه یی ها برای کسب این پیروزی تلاش فراوانی به خرج ندادند و در جریان ٩٠ دقیقۀ رقابت، یک تیم برتر بازی بودند.

نخستین گول تیم فرانسه با ضربۀ زیبای سر رافایل واران، بازیکن شماره چهار فرانسه، در دقیقۀ ۴٠ بازی وارد دروازۀ یوروگوای شد؛ توپی که دروازه بان یوروگوای قادر به مهار آن نبود.

اما گول دوم، به اثر اشتباه دروازه بان یوروگوای توسط گریسمن به ثمر رسید. گریسمن در دقیقۀ ٦٠ بازی با یک ضربۀ سهمگین از فاصلۀ بیش از ٢٥ متر دروازه را هدف گرفت، ضربۀ که می شد به سادگی مهار شود اما تشخیص نادرست دروازه بان از توپ باعث شد، توپ از دستان وی بلغزد و وارد دروازه گردد.

واران مدافع شماره ۴ تیم ملی فرانسه با پیراهن مثبت
واران مدافع شماره ۴ تیم ملی فرانسه با پیراهن مثبت

مهاجمان تیم یوروگوای، آنچنانیکه قبلاً مبصرین پیشبینی کرده بودند، نتوانستند مدافعین تیم فرانسه را به چالش بکشند.

تنها دو بار، یکی ضربه از داخل محوطۀ جزا و دیگری ضربۀ سر مهاجمان یوروگوایی، با مهارت توسط دروازه بان فرانسه مهار شد.

کاوانی، مهاجم میانۀ تیم یوروگوای، در رقابت یک بر هشت در برابر پرتگال از ناحیۀ پا مصدوم شد و نتوانست در این رقابت حضور یابد. عدم حضور وی در خط حملۀ یوروگوای به وضاحت مشاهده می شد و نبودش مایۀ آرامش خاطر مدافعین فرانسه یی شده بودند.

پس از حذف تیم کرستیانو رونالدو و لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، اکنون این جام سوارز، ستارۀ دیگر تیم بارسلونا را هم از دست داد.

سوارز مهاجم تیم یوروگوای و بارسلونا نیز پس از رونالدو و لیونل مسی، با جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه وداع گفت.
سوارز مهاجم تیم یوروگوای و بارسلونا نیز پس از رونالدو و لیونل مسی، با جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه وداع گفت.

فرانسه در دور نیمه نهایی با برندۀ رقابت میان تیم های برازیل و بلجیم بخت آزمایی می کند.

مبصرین به این باور اند که تیم فرانسه بیشتر منتظر برازیل در نیمه نهایی است تا بلجیم؛ چرا که به باور آنان سابقۀ که فرانسه با برازیل در جام جهانی داشته است، بیشتر نتیجۀ رقابت به نفع فرانسه یی ها تمام شده است.

اما جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه پر از واقعات دور از انتظار و متعجب کننده بوده و این احتمال نیز دور نیست که نه تنها امروز برازیل در برابر بلجیم برنده شود، بلکه فرانسه را نیز از دور نیمه نهایی حذف کند.

XS
SM
MD
LG