لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان بر سارنوالی استیناف لوگر حمله کردند


در دو هفتۀ گذشته این دومین حملۀ مخالفین مسلح بالای نهادهای عدلی و قضایی در افغانستان است.

طالبان حوالی ساعت ۱۰:۰۰ پیش از چاشت امروز بر سارنوالی استیناف ولایت لوگر حمله کردند که در این رویداد هفت نفر به شمول رئیس سارنوالی کشته و ۲۰ نفر دیگر زخمی شد.

سلیم صالح سخنگوی والی لوگر به صدای امریکا گفت که این حمله حوالی ساعت ده صبح امروز زمانی آغاز شد که مراسم رسمی معرفی رئیس جدید سارنوالی استیناف جریان داشت.

به گفتۀ صالح سه مهاجم که لباس پولیس به تن داشتند، با حمله به محافظان وارد سارنوالی استیناف شدند و بر اشتراک‌کننده‌گان مراسم گلوله باری کردند. او افزود که در بین قربانیان این رویداد شماری از سارنوالان و مأمورین دولتی نیز شامل اند.

از سوی دیگر حسیب‌الله استانکزی عضو شورای ولایتی لوگر به صدای امریکا گفت که در بین کشته‌ها هفت تن از قاضیان و مأمورین محاکم و سارنوالی شامل اند.

مقامات امنیتی لوگر گفته اند که سه مهاجم در درگیری با نیروهای امنیتی از پا در آمده اند؛ اما هویت آنان هنوز مشخص نشده است.

گفته می‌شود که ممکن شمار کشته‌های این رویداد افزایش یابد؛ چون وضعیت برخی زخمیان وخیم گزارش شده است.

در دو هفتۀ گذشته این دومین حملۀ مخالفین مسلح بالای نهادهای عدلی و قضایی در افغانستان است. حدود یک ماه پیش طالبان پس از اعدام شش تن از افراد شان در کابل، با نشر اعلامیه‌ای هشدار دادند که نهادهای عدلی و قضایی افغانستان را هدف قرار خواهند داد و انتقام خون افراد شان را خواهند گرفت.

در ۱۲ جوزا چهار مهاجم انتحاری، بر ریاست محکمه استیناف ولایت غزنی حمله کردند که بعد از پنج دقیقه چهار مهاجم از پا درآمدند و در نتیجه شش تن کشته و ۱۲ فرد ملکی و نظامی زخمی شدند.

پیش از آن در پنجم جوزا طالبان مسلح در روز انتخاب رهبر جدید شان، موتر حامل کارمندان ریاست محکمۀ استیناف میدان‌وردک را در ناحیۀ پنجم شهر کابل با حملۀ انتحاری هدف قرار دادند که در نتیجه تن کشته شدند و پنج تن دیگر زخم برداشتند.

XS
SM
MD
LG