لینک های دسترسی

Breaking News

مبارزه با کووید۱۹؛ اتحادیۀ اروپا ۳۵ میلیون یورو به افغانستان کمک می‌کند


اتحادیۀ اروپا می‌گوید که به هدف مبارزه با کروناویروس در افغانستان قرار است ۳۵ میلیون یورو به این کشور کمک کند.

این اتحادیه روز سه شنبه ۲۶ جنوری (هفتم دلو) در خبرنامه‌ای گفت که این پول در بخش‌های بلندبردن ظرفیت و پاسخگویی سیستم‌های صحی، آزمایش و معالجه بیماران، بهبود پیش‌گیری از عفونت، افزایش آگاهی‌دهی و کاهش خطرات تغذیۀ مربوط به کووید۱۹ در افغانستان هزینه خواهد شد.

به باور اتحادیۀ اروپا در کنار جنگ در افغانستان، کروناویروس اوضاع را برای شهروندان این کشور تنگ‌تر کرده و به همین دلیل نیاز است تا کمک‌های بیشتر به متضررین فراهم شود.

اندریاس فون برانت، سفیر اتحادیه اروپا در کابل گفت: "اتحادیه اروپا در تبانی با شرکا و در همبستگی با مردم افغانستان، در نظر دارد کسانی را مورد حمایت قرار دهد که آن ها بیشترین رنج را از این بحران می‌کشند."

اتحادیه اروپا از آغاز شیوع همه‌گیری کرناویروس تا اکنون، ۱۴۷ میلیون یورو را برای مقابله با این ویروس و بلندبردن ظرفیت‌های بهداشتی در افغانستان کمک کرده است.

بر اساس معلومات این اتحادیه، محدودیت‌های وضع شده بر واردات و افزایش بیکاری به دلیل همه‌گیری این ویروس در افغانستان، وضعیت مصوونیت غذایی را نیز در این کشور بدتر کرده است.

این اتحادیه تاکید کرده که قرار است بیش از ۳۰۰هزار کودک و مادر افغان از خدمات تغذیۀ جامع، مستفید شوند.

بر اساس آخرین گزارش وزارت صحت عامۀ افغانستان در حال حاضر، شمار مبتلایان کروناویروس در این کشور به ۵۴هزار و ۷۵۰ نفر افزایش یافته است.

این وزارت همچنان می‌گوید که از آغاز شیوع کروناویروس، تا اکنون ۲۳۹۰ بیمار در این کشور جان‌های شان را از دست داده اند.

XS
SM
MD
LG