لینک های دسترسی

Breaking News

آتش‌گرفتن یک تانکر تیل در داخل تونل سالنگ سبب تلفات شده است


مقامات حکومت طالبان گفته اند که در نتیجۀ آتش‌سوزی یک تانکر تیل در داخل تونل سالنگ، کم از کم ۱۲ کشته شدند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی حکومت طالبان امروز یکشنبه ۱۸ دسمبر (۲۷ قوس) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که در این رویداد ۳۷ نفر دیگر زخمی شده اند.

پیش از این، حمیدالله مصباح، سخنگوی این وزارت گفته بود که این تانکر تیل حوالی ساعت ۶:۳۰ شام دیروز به دلیل "مشکلات تخنیکی" در داخل تونل آتش‌ گرفته است.

مصباح افزود که بیشتر کسانی که در این حادثه زخمی شده اند، مسافرانی اند که موترهای حامل آنان پس از این حادثه در داخل تونل گیرمانده بود.

سخنگوی وزارت فواید عامۀ حکومت طالبان اضافه کرد که در حال حاضر، شاهراه سالنگ به روی رفت و آمد ترافیک مسدود است و تلاش‌ها برای بازگشایی دوبارۀ آن جریان دارد.

منابع محلی در پروان می‌گویند که تیم‌های صحی و اطفایه به محل آتش‌سوزی رسیده و آتش‌سوزی مهار شده است.

ریاست اطلاعات و فرهنگ طالبان برای پروان گفته است که بیشتر مجروحین این آتش‌سوزی، به شفاخانۀ ولسوالی خنجان ولایت بغلان و شفاخانۀ ملکی پروان واقع شهر چاریکار منتقل شده اند. منابع محلی می‌گویند که وضعیت صحی شماری از زخمیان وخیم است و ممکن شمار تلفات ناشی از این حادثه افزایش یابد.

با بسته‌شدن شاهراه سالنگ به روی ترافیک، هزاران مسافر در دو طرف سالنگ گیر مانده و آنان در حال حاضر، با مشکلات زیادی مواجه اند. طالبان از مسافران خواسته اند تا اطلاع بعدی از سفر به این مسیر خودداری کنند.

یک باشندۀ ولسوالی سالنگ که از ذکر نامش در گزارش خودداری کرد به صدای امریکا گفت که طالبان در حال حاضر، تمامی موترهای باربری را در بخش‌های ولسوالی جبل‌السراج ولایت پروان متوقف کرده و نیز به موترهای مسافربری اجازۀ تردد در این مسیر را نمی‌دهند.

شاهراه سالنگ دست‌کم ۱۰ ولایت شمال و شمال شرق افغانستان را به مرکز و ولایات دیگر وصل می‌کند که با مسدود شدن آن، مشکلات زیادی به مسافران و موترهای باربری ایجاد شده است.

XS
SM
MD
LG