لینک های دسترسی

Breaking News

آمار مرگ بیماران کووید۱۹ در افغانستان از مرز ۵۰۰ گذشت


وزارت صحت عامۀ افغانستان از افزایش مرگ و میر ناشی از کروناویروس خبر داده و گفته است که در یک شبانه‌روز گذشته، ۱۳ نفر در اثر این بیماری جان باخته است.

این وزارت روز چهارشنبه ۱۷ جون (۲۸ جوزا) اعلام کرد که با ثبت این موارد تازه، شمار مجموعی مرگ و میر ناشی از کروناویروس در افغانستان به، ۵۰۴ مورد رسیده است.

به گفتۀ مقام‌های وزارت صحت سه نفر در کابل، سه نفر در تخار، سه نفر در بامیان، دو نفر در ننگرهار و دو تن دیگر در ولایت‌های بادغیس و میدان وردک در اثر این بیماری جان باخته اند.

بر اساس معلومات این وزارت در یک روز گذشته، ۵۶۴ واقعۀ مثبت در ۱۶ ولایت به ثبت رسیده که با این حساب، شمار مجموعی مبتلایان کروناویروس در افغانستان به ۲۶ هزار و ۸۷۴ نفر رسیده است.

همچنان از آغاز شیوع کروناویروس تا حال، ۶۱۵۸ نفر دوباره صحت‎یاب شده اند.

وزارت صحت افغانستان می‌گوید که دیروز ۱۱۲۶ نمونۀ مشکوک در لابراتوارهای این وزارت مورد آزمایش قرار گرفته اند که از این میان، کابل با ۱۹۲ واقعه، تخار با ۶۴ واقعه و بلخ با ۵۱ مورد، بیشترین واقعات مثبت بیماری کووید۱۹ را داشته اند.

کروناویروس برای نخستین بار در دسمبر ۲۰۱۹ میلادی در شهر ووهان ایالت هوبی چین شیوع یافت و به همه‌گیری مرگبار جهانی مبدل شد.

بر بنیاد آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده تا صبح روز چهارشنبه ۱۷ جون (۲۸ جوزا) این ویروس در سراسر جهان جان ۴۴۳ هزار و ۹۵۹ نفر را گرفته و بیش هشت میلیون و ۱۹۱ هزار نفر به آن مبتلا شده اند.

XS
SM
MD
LG