لینک های دسترسی

Breaking News

ترزا می در کرسی صدارت بریتانیا باقی ماند


خانم ترزا می گفته است که تا ۱۰ روز آینده روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را آغاز خواهد کرد

با مشخص شدن نتایج انتخابات روز پنجشنبه، حزب محافظه کار بریتانیا نتوانست به اکثریت آرا برسد، اما با کسب اکثریت پارلمان، و ائتلاف با یکی از احزاب ایرلند شمالی، بار دیگر ترزا می به کرسی صدارت بریتانیا رسید.

صدراعظم بریتانیا با وجود از دست دادن کرسی‌های پارلمان، اعلام کرده که دولت جدیدی را تشکیل می‌دهد و مذاکرات خروج از اتحادیه اروپایی را تا ۱۰ روز آینده آغاز می‌کند.ترزا می، بلافاصله پس از دیدار با ملکۀ بریتانیا، اعلام کرد که کشورش به ثبات نیاز دارد.

انتخابات زود هنگام بریتانیا در حالی برگزار گردید که این کشور شاهی در سه ماه گذشته، شاهد حملات دهشت افگنی مرگبار بوده است.

در انتخابات روز پنجشنبه بریتانیا، حزب محافظه‌کار ۳۱۸ کرسی به دست آورده در حالی که برای تشکیل کابینه به ۳۲۶ کرسی نیاز دارد.

در این انتخابات حزب کارگر توانست تنها ۲۵۸ کرسی را کسب کند.

خانم می در مقابل دفتر صدارت بریتانیا اعلام کرد که با همکاری حزب متحد دموکراتیک ایرلند شمالی که ۱۰ کرسی را برنده شده است، دولتش را تشکیل خواهد داد.

ترزا می به امید کسب اکثریت بالاتر و تقویت موضع این حزب در مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپایی، انتخابات پیش از موعد برگزار کرد.

انتخابات زودهنگام پارلمانی روز پنجشنبه به تقاضای خانم می، صدراعظم کنون بریتانیا، انجام شد. خانم که تلاش دارد نتیجه آرای همه پرسی سال گذشته مردم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا را اجرایی کند، قصد داشت با پیروزی بزرگ در این انتخابات، قوی تر در مذاکرات جدایی از اروپا شرکت کند، اما عملا به این هدف نرسید.

XS
SM
MD
LG