لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ مایک پنس را به عنوان معاون خود معرفی کرد


دانالد ترمپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری امریکا در آستانه نشست مجمع ملی این حزب، مایک پنس، والی جمهوری خواه ایالت ایندیانا را به عنوان "یار انتخاباتی" یا معاون خود برگزید.

دونالد ترمپ قرار بود روز پنجشنبه انتخاب معاون خود را اعلام کند اما به خاطر اتفاقات جنوب فرانسه، آن را تا روز جمعه به تاخیر انداخت.

در انتخابات امریکا، معمولا نامزدهای دو حزب جمهوریخواه و دموکرات قبل از مجمع ملی احزاب خود، گزینه ای به عنوان "یار انتخاباتی" یا "رانینگ میت"بر می گزینند. بعد از مجمع ملی اگر نامزدی فرد نهایی شود، گزینه وی برای سمت معاون رئیس جمهوری در صورت پیروزی در انتخابات نوامبر سال جاری خواهد بود.

سمت معاون رئیس جمهوری مریکا مهم است چون در صورت ناتوانی یا مرگ رئیس جمهوری، معاون او تا پایان دوره، رئیس جمهور ایالات متحده خواهد شد. روندی که دوبار در دهه های اخیر بعد از مرگ جان کنیدی و استعفای نکسن عملی گردیده شد.

آقای ترمپ در حالی مایک پنس را برگزیده که در ماههای اخیر موضع گیری جنجالی وی موجب اختلافاتی در حزب جمهوریخواه شده بود و حتی برخی چهره های مشهور این حزب از جمله جورج بوش رئیس جمهوری سابق گفته است که برنامه ای برای حمایت از ترمپ ندارد.

مایک پنس ۵۷ ساله در شرایطی برای معاونی ترمپ انتخاب شده که جمهوریخواهان امیدوارند با حضور او، حزب متحد شود و بتوانند در انتخابات نوامبر بر رقیب دموکرات شان پیروز شوند.

XS
SM
MD
LG