لینک های دسترسی

Breaking News

اظهار آمادگی ترمپ برای ملاقات با رئیس جمهور ایران


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده برای ملاقات با رئیس جمهور ایران ابراز آمادگی کرد.

آقای ترمپ روز دوشنبه در یک نشست خبری مشترک با ژوسپی کانتی، صدر اعظم ایتالیا در قصر سفید گفت که وی حاضر است به خاطر بحث روز چگونگی بهتر ساختن روابط واشنگتن و تهران "بدون کدام پیش شرط" با رئیس جمهور ایران ملاقات کند.

رئیس جمهور ترمپ افزود که وی به "ملاقات ها" باور دارد و به ویژه در موارد که احتمال وقوع جنگ باشد، وی با "هر کسی" ملاقات خواهد کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران در سال ۱۹۷۹ که منجر به سقوط نظام شاهی در این کشور شد، روابط دیپلوماتیک بین واشنگتن و تهران قطع گردید و از آن زمان تا کنون هیچ رئیس جمهور ایالات متحده با رئیس جمهور ایران ملاقات نکرده است.

اظهار آمادگی ترمپ به منظور ملاقات با رئیس جمهور ایران نشاندهنده نرم شدن موقف ایالات متحده در برابر ایران در مقایسه با هفته گذشته تلقی می شود.

رئیس جمهور ترمپ هفته گذشته با انتقاد تند از اظهارات حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در حساب تویتر خود خطاب به وی نگاشت: "دوباره هرگز ایالات متحده را تهدید نکن در غیر آن متحمل پیامد های آن خواهی شد..."

دونالد ترمپ در ماه می امسال ایالات متحده را از توافقنامه هسته یی با ایران خارج کرد و دستور وضع مجدد تعزیرات اقتصادی کشورش را علیه تهران صادر کرد.

آقای ترمپ روز دوشنبه گفت یک بار دیگر با انتقاد از این توافقنامه آن را "مضحک" خواند و گفت اگر ایرانی ها بخواهند، وی با آنان ملاقات خواهد کرد.

رئیس جمهور ترمپ افزود که نمی داند آیا مقام های ایرانی به خاطر ملاقات با وی تا کنون آماده استند و یا خیر.

به گفته رئیس جمهور ترمپ، دست یافتن واشنگتن و تهران به یک توافقنامه "معنی دار" به سود ایالات متحده، ایران و جهان خواهد بود.

XS
SM
MD
LG