لینک های دسترسی

Breaking News

تعهد ترمپ در همکاری با ناتو برای شکست دادن داعش


دونالد ترمپ، نامزد حزب جمهوریخواه برای ریاست جمهوری امریکا

دونالد ترمپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری امریکا روز دوشنبه در سخنانی در تشریح سیاست خارجی خود گفت اگر او به قصر سفید راه یابد، از نزدیک با متحدین تانو برای شکست دادن گروه دولت اسلامی یا داعش کار خواهد کرد. این در حالیست که قبلاً ترمپ گفته بود که ایالات متحده شاید تعهدات خود در قبال ناتو را برآورده ساخته نتواند.

اعلام عدم همکاری با ناتو از جانب آقای ترمپ، انتقادات شدید از جانب پیمان ناتو و حتی جمهوریخواهان هم حزبی اش را در قبال داشت.

اما ترمپ در بیانیه روز دوشنبه خود گفت که روش جدید ناتو برای مقابله با دهشت افگنی، او را واداشت تا نظر خود را تغییر دهد و دیگر ناتو را "منسوخ" تلقی نکند. ظاهراً اشاره ترمپ به گزارش هایی است که گویا ناتو به جانب ایجاد یک اداره جدید استخباراتی برای بهبود شراکت اطلاعات میباشد.

دونالد ترمپ گفت که در جهات مختلف از طرق نظامی، سایبری و مالی جنگ علیه داعش را برای شکست این گروه به پیش خواهد برد و در این ماموریت جدید با ناتو از نزدیک همکار خواهد بود.

دونالد ترامپ که پالیسی خارجی خود را در ایالت کلیدی اوهایو بیان داشت گفت که برای تطبیق پلان متوقف ساختن موقتی سفر مسلمانان به امریکا، او یک سیستم جدید تحقیقات متقاضیان ویزای امریکا را برای کشف کسانی که میخواهند به ایالات متحده صدمه زنند، ایجاد خواهد کرد.

ترمپ گفت کسانی که به قانون اساسی امریکا احترام ندارند و یا از مفکوره های تعصب و نفرت حمایت میکنند، اجازه ندارند به عنوان مهاجر به امریکا داخل شوند. فقط به کسانی ویزا داده خواهد شد که در شکوفایی این کشور نقش داشته و تحمل و بردباری جامعه امریکایی را بپذیرند.

دونالد ترمپ اسلام افراطی را دشمن امریکا عنوان کرده گفت یک بخش عمده پالیسی خارجی او متوقف کردن توسعه دهشت افگنی اسلام افراطی است و این کار با محدود ساختن دسترسی دهشت افگنان به انترنت انجام خواهد داد.

نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری نگفت که چگونه این کار را انجام خواهد داد فقط تاکید کرد نباید اجازه داد که از انترنت برای سرباز گیری استفاده شود.

برگردان: ژیلا سمیعی

XS
SM
MD
LG