لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: به زودی با رهبران طالبان دیدار خواهم کرد


دونالد ترمپ رییس جمهور ایالات متحده امریکا مذاکرات با طالبان را موفقیت‌آمیز عنوان کرده گفت که در آیندۀ نزدیک با رهبران طالبان ملاقات خواهد کرد.

آقای ترمپ روز شنبه ۲۹ فبروری (۱۰ حوت) بعد از امضای توافقنامه صلح امریکا با طالبان که در شهر دوحه به امضا رسید طی یک کنفرانس خبری در قصر سفید، امضای این توافقنامه را به رییس جمهور غنی و مردم افغانستان تبریک گفت.

آقای ترمپ افزود که همه طرف‌های درگیر در افغانستان از جنگ خسته شده اند، و مردم امریکا در این جنگ قربانی‌های زیادی داده اند.

رییس جمهور امریکا گفت با این توافق که با طالبان امضا کرده اند شمار سربازان امریکایی در افغانستان را به ۸۶۰۰ سرباز كاهش خواهند داد، و به زودی در مورد سایر نیروها تصمیم خواهند گرفت.

او اضافه کرد که امیدوار است طالبان آنچه را که در مذاکرات وعده داده اند انجام دهند، در غیر آن نیرو های امریکا با سرعت و با قدرتی که هنوز دیده نشده است به افغانستان بر خواهند گشت. اما آقای ترمپ گفت امیدوار است نیازی به این کار نشود.

رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا تاکید کرد که اکنون زمان آن رسیده است که نیروهای امریکایی به خانۀ شان برگردند؛ زیرا جنگ امریکا در افغانستان طولانی شده است.

به گفته آقای ترمپ پس از این طالبان تروریست‌ها را خواهند کشت و به جنگ علیه دهشت افگنان ادامه خواهند داد.

رییس جمهور امریکا در این نشست خبری نیز تاکید کرد که زمان آن فرا رسیده است که همسایگان افغانستان به شمول پاکستان، ایران و روسیه در آن کشور کار های بیشتری را انجام دهند.

XS
SM
MD
LG