لینک های دسترسی

Breaking News

ترکیه: امریکا از جنگ بر ضد داعش حمایت کافی نمی‌کند


آرشیف: شورشی سوری در منطقۀ الباب سوریه

سخنگوی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، همچنین توقع کرده است تا در قسمت مبارزه بر ضد جهادی ها در منطقه الباب سوریه، مورد حمایت کامل قرار بگیرد.

ابراهیم کالِن، سخنگوی رئیس جمهور ترکیه، به کانال ۲۴ ترکیه گفته است که برداشت وی این است که ادارۀ دونالد ترمپ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، ممکن "حساسیت های" ترکیه را بیشتر مد نظر بگیرد.

در ماه اگست ۲۰۱۶ میلادی، ترکیه وارد قلمرو سوریه شد تا تندروان گروه دولت اسلامی یا داعش را از منطقۀ سرحد به عقب براند و از پیشروی ملیشه های کردی در منطقه جلوگیری کند.

شورشیان سوری که از حمایت قوای ترکی برخوردار اند، مصروف جنگ در منطقۀ الباب استند تا آن منطقه را تصرف کنند. اما از آن به بعد، قوای ترکی با مقاومت شدید از سوی جهادی ها مواجه شده اند و تلفات سنگین را متحمل شدند.

در هفته های اخیر، ترکیه تانک و توپ بیشتر را در منطقۀ سرحدی جا سازی کرد. علاوه بر آن، به تعداد ۵۰۰ کوماندوی نخبه را به منطقۀ الباب اعزام کرد. بر اساس گزارش رسانه‌ها، ترکیه برای آخرین بار در منطقۀ الباب آمادگی می گیرد تا شورشیان کُردی را از منطقه بیرون برانند. از آغاز این عملیات تا حال، ۳۶ سرباز ترکیه در جنگ شهرک الباب کشته شده اند.

مداخلۀ نظامی ترکیه، نشاندهندۀ دخالت گستردۀ انقره در جنگ داخلی سوریه تلقی می گردد. مقام های ترکیه گفته اند که هدف آنان از یک سو بیرون راندن گروه دولت اسلامی یا داعش است و از سوی دیگر می خواهد اطمینان حاصل کند که قوای کُردی که متحد امریکا است، قلمرو خود را گسترش ندهد، زیرا آنان مناطق زیادی را در امتداد سرحد ترکیه، در کنترول خود دارند.

XS
SM
MD
LG