لینک های دسترسی

Breaking News

انتقاد شدید کمیشنر حقوق بشر ملل متحد از ترمپ


آرشیف: آقای الحسین در یک کنفرانس خبری، اظهارات رئیس جمهور ترمپ را در مورد ژورنالستان، "خطرناک" توصیف کرد

کمیشنر عالی حقوق بشر ملل متحد روز چهار شنبه گفت که اظهارات "توهین آمیز" دونالد ترمپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، در مورد ژورنالستان ممکن در برخی جوامع مشخص، موجب تحریک حملات بیشتر شود.

زید رعد الحسین، کمیشنر عالی حقوق بشر ملل متحد، گفته است که آزادی مطبوعات نه تنها یکی از "سنگ بنا های" قانون اساسی ایالات متحده است، بلکه امریکا از سال ها به این سو از آن دفاع کرده است. اما حال به گفتۀ آقای الحسین، آزادی مطبوعات "تحت حملۀ رئیس جمهور این کشور" قرار گرفته است.

آقای الحسین در یک کنفرانس خبری، اظهارات رئیس جمهور ترمپ را در مورد ژورنالستان، "خطرناک" توصیف کرد.

اظهارات کمیشنر عالی حقوق بشر ملل متحد یک هفته پس از آن بیان شد که رئیس جمهور ترمپ حین سخنرانی اش در ایالت اریزونای ایالات متحده از پاسخ اش در مورد مظاهرۀ که از سوی سفید پوستان تفوق جو در ایالت ورجینیا راه اندازی شده بود، دفاع کرد.

آقای ترمپ نحوۀ پوشش خبری مظاهرۀ سفید پوستان تفوق جو را در شهر شارلتزویل ایالت ویرجینیا انتقاد کرد و ژونالستان را "مردم غیر صادق" خطاب کرد.

این اولین بار نیست که رئیس جمهور ترمپ، از ژورنالستان انتقاد می‌کند. تقریباً از آغاز مبارزات انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ میلادی، آقای ترمپ همواره ژورنالستان را به باد انتقاد گرفته و در برخی اوقات، آنان را "دروغگو" خطاب کرده است.

XS
SM
MD
LG