لینک های دسترسی

Breaking News

تاکید ملل متحد بر تداوم کمک‌های بشردوستانه با مردم افغانستان


دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری ملل متحد (اوچا) خواستار ادامۀ کمک‌های بشردوستانه به نیازمندان در افغانستان شده است.

این دفتر روز سه‌شنبه نهم نومبر (۱۸ عقرب)، تداوم کمک‌های بشردوستانه به میلیون‌ها فرد آسیب‌پذیر در این کشور را "مهم" عنوان کرده و گفته است: "این اقدام در راستای تعهدات جهانی و بر اساس یک نیاز حیاتی برای حفاظت و نجات جان‌ مردم انجام می‌شود."

اوچا همچنین در صفحۀ فیسبوک خود نگاشته است که در حال حاضر، بیش از ۱۵۰ سازمان، به شمول نهادهای غیردولتی و ادارات ملل متحد، کمک‌های موثر و "اصول‌محور" را در افغانستان ارایه می‌کنند.

بر اساس معلومات دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری ملل متحد در جریان ماه گذشته، برای چهار میلیون نفر در افغانستان مواد غذایی توزیع شده است.

این دفتر همچنین اضافه کرد که در این مدت، ۵۸۰هزار نفر در سراسر این کشور از سوی نهادهای خیریه مورد مراقبت‌های اولیه صحی قرار گرفته اند.

این در حالی است که روز گذشته برنامۀ جهانی غذای سازمان ملل متحد (WFP) گفت که سطح قحطی و گرسنگی در افغانستان افزایش یافته است.

دیوید بیسلی، رییس اجراییۀ برنامه جهانی غذا پس از سفر اخیرش به افغانستان گفت که برنامۀ جهانی غذا تلاش‌هایش را برای کمک با ۲۳ میلیون نفر در افغانستان افزایش می‌دهد.

پیش از این سازمان ملل متحد از احتمال سقوط اقتصاد افغانستان هشدار داده و گفته بود که بیش از نصف از جمعیت افغانستان با گرسنگی شدید مواجه خواهند شد.

برنامۀ جهانی غذا به تاریخ ۲۵ اکتوبر (سوم عقرب) با نشر گزارشی گفت که از ماه نومبر ۲۰۲۱ میلادی، ۲۲.۸ میلیون نفر در این کشور با گرسنگی شدید رو به رو خواهند شد.

بر اساس پیش‌بینی برنامۀ جهانی غذا برای رسیدگی به نیازمندان در افغانستان ماهانه، ۲۲۰ میلیون دالر نیاز است تا با بخشی از ۲۳ میلیون نفر در زمستان پیش‌رو کمک صورت گیرد.

برنامۀ جهانی غذا همچنین هشدار داده است که با نزدیک شدن فصل زمستان، مشکلات مردم از ناحیۀ فقر و تنگ‌دستی در نقاط دوردست این کشور بیشتر خواهد شد.

XS
SM
MD
LG