لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار ملل متحد از بحران صحت روانی در جهان


سازمان ملل متحد از شکل‌گیری بحران بیماری‌های روانی ناشی از همه‌گیری کروناویروس هشدار داده است که به گفتۀ مقام‌های این سازمان سبب مرگ، بیماری، انزوای اجباری، فقر، اضطراب و افسردگی میلیون‌ها نفر در جهان خواهد شد.

دیوورا کستل، مدیر بخش صحت روانی در سازمان جهانی صحت روز پنجشنبه ۱۴ می (۲۵ثور) گفت: "انزوا ، ترس ، بی‌سرنوشتی، آشفتگی اقتصادی - همه عواملی اند که می‌توانند سبب افسردگی روانی شوند."

خانم كستل با ارایه پالیسی‌ها و رهنمودهای سازمان ملل متحد در قبال بیماری کووید۱۹ و صحت روانی گفت: "افزایش واقعات و شدت بیماری‌های روانی متصور است و دولت‌ها باید این مسله را در اولویت و محور پاسخ های خود قرار دهند. "

خانم کستل در جمعی از خبرنگاران گفت: "صحت روانی و صحتمندی تمام جوامع شدیداً به دلیل این بحران متاثر شده و اولویتی است که باید سریعاً روی آن صحبت شود."

در این گزارش کودکان و نوجوانانی که از دوستان و مکتب منزوی شده اند و همچنین کارمندان صحی که روزانه هزاران مریض مبتلا به این بیماری را می‌بینند، از جمله آسیب پذیرترین‌ها پنداشته شده اند.

مطالعات و بررسی‌های انجام شده نیز تاثیر بیماری کووید۱۹ را بالای صحت روانی در سراسر دنیا نشان می‌دهد. روان شناسان می‌گویند که واقعات افسرده گی و اضطراب کودکان در چندین کشور افزایش یافته است.

داکتران و نرس‌ها در امریکا به خبرگزاری رویترز گفته اند که خود آنان یا همقطاران شان یک حالت ترکیبی وحشت، اضطراب، اندوه، بی‌حسی، بی‌قراری، بی‌خوابی و خواب‌های وحشتناک را تجربه کرده اند.

براساس گزارش سازمان جهانی صحت اکثر مردم از ترس انزوای فزیکی، مبتلا شدن، مرگ و از دست دادن اعضای خانواده شان افسرده شده اند.

برعلاوه مشکلات اقتصادی، از دست دادن وظیفه و معیشت و بلاخره شایعات نادرست در مورد همه گیری و اینکه چه وقت این همه گیری به پایان می‌رسد باعث اضطراب و ناامیدی شماری از مردم شده است.

سازمان جهانی صحت پیشنهاد می‌کند تا در بخش خدمات صحت روانی سرمایه گذاری بیشتر صورت گرفته و این خدمات از طریقه‌ها مختلف به شمول مشورت‌دهی از راه دور به افراد آسیب پذیر از جمله کارکنان صحی ارایه شود.

XS
SM
MD
LG