لینک های دسترسی

Breaking News

وزیران خارجهٔ امریکا و قطر در مورد افغانستان و منطقه صحبت کردند


وزیران خارجهٔ ایالات متحده و قطر به تاریخ ۱۲ نومبر ۲۰۲۱ نیز در ساختمان وزارت خارجهٔ امریکا با هم ملاقات کردند

وزیر خارجهٔ ایالات متحده روز یکشنبه ۱۲ دسمبر (۲۱ قوس) با همتای قطری اش،محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، در مورد همکاری دوحه مبنی بر خروج شهروندان امریکایی از افغانستان صحبت کرد.

انتونی بلینکن در یک تویت خود ناوقت یکشنبه شب به وقت واشنگتن دی سی نوشت که در گفتگو با محمد بن عبدالرحمان آل ثانی از همکاری قطر به خاطر تلاش‌های مستمر آن کشور در راستای خروج مصوون شهروندان ایالات متحده و دارندگان اقامت دایمی امریکا "گرین کارت" از افغانستان قدردانی کرده است.

وزارت خارجه ایالات متحده نیز یکشنبه شب با نشر اعلامیه‌ای از گفتگوی وزیران خارجه ایالات متحده و قطر خبر داد. در این اعلامیه آمده است که ایالات متحده همچنین از تلاش‌های قطر در خصوص انتقال مصوون افغان‌های معروض به خطر نیز قدردانی کرده است.

در اعلامیهٔ‌ که از سوی دفتر سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده نشر شده، آمده است که‌ وزیران خارجه دو کشور در گفتگوی روز یکشنبه همچنین تازه‌ترین تحولات اوضاع در افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.

بر اساس این اعلامیه، دپلومات‌های ارشد امریکا و قطر همچنین درباره سایر مسایل دو جانبه و منطقه‌ای از جمله ایران بحث و تبادل نظر کردند.

XS
SM
MD
LG