لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان بر ضد 'تروریزم' اقدام جدی کند – جنرال ووتل


یکی از فرماندهان ارشد اردوی امریکا روز دوشنبه از پاکستان خواست تا در راستای مبارزه بر ضد "دهشت افگنی" اقدامات جدی را روی دست گیرد.

جوزف ووتل قوماندان قوماندانی مرکزی نیروهای ایالات متحدۀ امریکا، در دیدار با حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان، گفته است که "کشورهای منطقه به خصوص پاکستان در امر مبارزه با دهشت افگنی باید گام‌های جدی و عملی بردارد."

دفتر مشاوریت امنیت ملی افغانستان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که در این دیدار که سکات میلر، فرمانده ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان، نیز حضور داشت، آقای ووتل تاکید کرد که امریکا از روند صلح به رهبری افغان ها حمایت خواهد کرد.

در این اعلامیه ذکر شده است که مقامات دو کشور در مورد مسایل مختلف از جمله "وضعیت جاری امنیتی افغانستان و منطقه، پروسۀ صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها، مبارزه مشترک علیه دهشت افگنی، اصلاحات در سکتور امنیتی و دفاعی" تبادل نظر کردند.

تاکید مقامات افغان و امریکایی بر نقش پاکستان در راستای مبارزه بر ضد گروه های تندرو و دهشت افگن در حالی صورت گرفته است که در یک سال گذشته، مقامات کابل و واشنگتن همواره اسلام آباد را به حمایت از این گروه در قلمرو آن کشور متهم کرده اند، ادعای که پاکستان آنرا همواره رد کرده است.

XS
SM
MD
LG