لینک های دسترسی

Breaking News

اقدامات تازه برای جلوگیری از شیوع ایبولا در ایالات متحدۀ امریکا


مسافران که از کشور های لایبریا، سیرالیون و گینه وارد امریکا می گردند شامل بخشی از اقدامات جدید و بررسی دقیق می باشند.

با گسترش و شیوع ایبولا به سطح جهانی ، کشورهای غربی اقدامات جدی را برای جلو گیری از انتشار بیشتر آن اتخاذ کرده اند.
درمیدان هوایی بین المللی جان اف کنیدی نیویارک این اقدامات شدید، دیروز شنبه با بررسی دقیق مسافرانی که وارد ایالات متحده می گردند ، آغاز شد.

کمیشنر گمرکات و حفاظت از مرزهای ایالات متحده امریکا گفت که آنها یک سند آزمایش و ترسیم علائم و نشانه های ایبولا را فراهم کرده اند و مسافربه یک محل و نقطه خاص رهنمایی میشود تا پرسشنامه را تکمیل کند. گمرک ها و مراکز حفاظت از مرز ها به کارکنان صحی اجازه داده اند تا در همآهنگی کامل و روال عادی درجه حرارت بدن مسافران را ارزیابی و ازمایش کنند.

بسیاری از مسافران از اقدامات اضافی برای جلوگیری از شیوع ویروس استقبال میکنند.

بونیفس اوسوگو یک تن از مسافرین میگوید، هر آنچه را که بتواند ازعامل خطرناک شما را نجات دهد ،با ارزش است ولی که ناراحتی شما را در برداشته باشد.

اقدامات تازه در چهار میدان هوایی دیگر طی همین هفته رویدست گرفته میشود که جمعاً پنج میدان هوایی ایالات متحده بیش از 90 درصد از تمام مسافران وارد شده به امریکا را تحت مراقبت و بررسی قرار میدهد که بیشترین آنها از سه کشور غرب افریقا با بیشترین موارد ابتلا به ویروس خواهد بود.

یک مقام امنیتی برای کنترول و حفاظت مراکز صحی ایالا متحده میگوید آنها نمیتوانند خطر ابتلا به آنرا به صفر برسانند بلکه این اقدامات اضافی باید بخاطر امنیت و اطمینان مردم امریکا علاوه گردد. به طور مثال آزمایش وبررسی قبلی در دالاس ایالت تکساس نتوانست بیمارمبتلا به ویروس را نشان دهد.

وی همچنی ابراز داشت که بررسی هیچ یک از میدانهای دخولی و یا خروجی و یا شرکت های هوایی مجهز با ضرویات برای پاسخگویی به همچو نیاز صحی نبوده تا وزارت صحت عامه کلینک ها و شفاخانه ها را اگاه سازد که برای دفع همچو موارد که ممکن است رخ دهد، آماده باشد.

بریتانیا به روزشنبه یک آزمایش را برای دریافت توانایی کشور برای رسیدگی ازانتشار و شیوع ایبولا براه انداخت و نیزآنکشور آزمایشات جدی را درمیدان های هوایی عمده و ایستگاه های قطارآهن آغاز میکند.

سازمان صحی جهان می گوید که در سراسر دنیا تعداد تلفات از اثر ابتلا به ویروس ایبولا به چها هزار تن رسیده است.
در مادرید پایتخت هسپانیه ، در حال حاضر شانزده نفر با علایم این مرض تشخیص گردیده اند.

بستری شدن در شفاخانه و مراقبت از افرادی که علایم این مرض در آنها دیده میشود ، پس از آن وضع گردید که یک پرستارهسپا نیایی از اثر مراقبت از دو کشیش هسپانیایی که در افریقا مبتلا به این بیماری شده بودند ، با ویروس ایبولا تشخیص شد. مقامات روز شنبه گفته بودند که این نرس تحت مراقبت شرایط واما دوامدار قرار گرفته است.

اقدامات تازه برای جلوگیری از شیوع ایبولا در ایالات متحدۀ امریکا
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00


XS
SM
MD
LG