لینک های دسترسی

Breaking News

نادیده گرفتن قیود شبگردی از سوی معترضان در امریکا


باوجود وضع قیود شبگردی در ایالت های مختلف امریکا، تظاهرات ناشی از جان باختن یک مرد سیاه پوست در توقیف پولیس، شب گذشته نیز در بعضی از شهرها به شمول واشنگتن دی سی ادامه داشت.

نیویارک نیز شاهد یک سلسله تظاهرات و تخریب فروشگاه ها بود. پولیس ضد شورش برای متفرق کردن معترضین از گاز اشک آور کار گرفت.

همچنان، در شهر سنت لوییس چهار مامور پولیس هدف شلیک گلوله قرار گرفت. این اعتراضات در حالی ادامه دارد که دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده، هشدار داده است که برای مهار کردن آن، هزاران نیروی نظامی را به ایالت های مختلف اعزام خواهد کرد.

تداوم این تظاهرات خشونت بار، واکنش ها در بسیار از کشورهای دیگر را نیز برانگیخته است.

الیف آنداک جونز، یکتن از محققان و استاد جامعه شناسی در پوهنتون جورج تاون ایالات متحده میگوید که این تظاهرات، نتیجه سال ها تبعیض سیستماتیک و نابرابری اجتماعی علیه امریکاییان افریقایی تبار در این کشور است.

خانم آنداک جونز در یک مصاحبه با صدای امریکا، ضمن نقد عملکرد حکومت های ایالات متحده در پاسخگویی به خواسته ها و نیازهای اساسی سیاه پوستان امریکایی، گفته است که معترضین اکنون این فرصت را دارند تا با طرح یک برنامه شفاف و مدون، برای تغییرات اساسی در نهادهای حکومتی این کشور با مسؤلین وارد صحبت شوند.

الیف آنداک جونز همچنان هشدار داده است که تداوم خشونت و آشوب در این تظاهرات، میتواند بر افکار عامه اثر منفی بگذارد و به ضرر فعالیت های جنبش های مدنی سیاه پوستان تمام شود و بر نتیجهٔ انتخابات ریاست جمهوری پیشرو در این کشور نیز تاثیر بگذارد.

نادیده گرفتن قیود شبگردی از سوی معترضان در امریکا
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

XS
SM
MD
LG