لینک های دسترسی

Breaking News

سناتوران امریکایی خواهان تعزیرات جدید بر ایران اند


آرشیف: سناتوران امریکایی می گویند که آزمایش میزائیل های بالستیک، تخطی از فیصله نامۀ شورای امنیت ملل متحد است

سناتوران حزب جمهوری خواه در ایالات متحده ضمن محکومیت آزمایشات اخیر میزائیل های بالستیک از سوی ایران، در نظر دارند تا تعزیرات جدید را بر این کشور وضع کنند.

سناتور لینزی گراهم گفته است که ایران با این اقدام می خواهد شرق میانه را "بی ثبات" کند.

آقای گراهم که یک عضو ارشد کمیتهء خدمات اردو در سنا است، گفته است که وی با سایر اعضای جمهوری خواه در سنای ایالات متحده در تلاش اند تا ایران حسابده اعمال اش باشد.

در واکنش به آزمایشات بالستیکی ایران، حکومت دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، تعزیرات جدیدی را بر افراد و نهادی مشخصی که با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ارتباط دارند، وضع کرد.

کرستوفر مورفی، یک عضو کمیتۀ روابط خارجی سنای امریکا، نیز در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت که هیچ محدودیتی در راستای اعمال تعزیرات تازه بر ایران وجود ندارد.

آقای مورفی که از حزب دموکرات است گفت که وی از توافق هسته ای با ایران حمایت کرده بود، اما درک می کند که سنا می تواند بیرون از مسایل هسته ای در مقابل ایران اقدام کند.

آقای مورفی همچنان گفت "ما باید تصمیم بگیریم که آیا می خواهیم در جنگ های در حال ظهور نیابتی میان ایران و عربستان سعودی به گونۀ گسترده تر از امروز دخیل باشیم یا خیر".

مقام های ایرانی گفته اند که آزمایشات اخیر بالستیکی هیچ تهدیدی را متوجه کشور دیگری نمی کند و این اقدام تخطی از مصوبات شورای امنیت سازمان ملل هم نیست.

XS
SM
MD
LG