لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار وزارت خارجۀ امریکا به سفر شهروندان امریکایی


وزارت خارجۀ ایالات متحده به شهروندان امریکایی که خواهان سفر به هر نقطۀ جهان می باشند ، هشدار داده است تا اقدامات لازم امنیتی را روی دست بگیرند.

این هشدار یک روز پس از آن صادر شد که دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، به بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت خارجۀ کشورش هدایت داد تا سفارت آن کشور را از تل ابیب، به بیت المقدس انتقال بدهد.

در اعلامیۀ وزارت خارجه ایالات متحده آمده است که شهروندان امریکایی که به نقاط مختلف جهان سفر می کنند "بسیار محتاط" باشند.

در این اعلامیه همچنین آمده است که "حملات دهشت افگنی، بی ثباتی های سیاسی و خشونت ها در اکثر موارد بدون هشدار رخ می دهد" بنابر این، شهروندان امریکایی حین سفر باید اقدامات لازم امنیتی را در نظر بگیرند.

وزارت خارجۀ ایالات متحده در مورد سفر شهروندان امریکایی از سراسر جهان به اسرائیل نیز هشدار داده است.

در همین حال، جنرال قنسول ایالات متحده در اسرائیل سفر شخصی کارمندان امریکایی و اعضای خانوادۀ آنان را به شهر قدیمی بیت المقدس و کرانۀ غربی محدود کرده است.

در اعلامیۀ وزارت خارجۀ ایالات متحده همچنین آمده است که همه دفاتر صدای امریکا در همه نقاط جهان باید در برابر خطرات احتمالی آگاه باشند، زیرا رویداد ها، ممکن به گونه یی، فعالیت صدای امریکا را متاثر سازد.

در عین حال، شهروندان امریکایی که در اسرائیل به سر می برند، ترغیب شده اند تا هوشیار باشند و اقدمات لازم امنیتی را در جریان سفر شان روی دست گیرند.

پس از اعلام رئیس جمهور ترمپ در مورد به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل، سران اسرائیل از اظهارات رئیس جمهور ترمپ، ابراز شادمانی و سپاس از رئیس جمهور امریکا کردند.

رویترز به نقل از محافل ديپلوماتيك امریکا گزارش می دهد که آنان از اسرائیل خواسته اند از ابراز شادمانی پرهیاهو خودداری ورزند.

رویترز نگاشته است که ایالات متحده بیم دارد برخی دیپلومات های امریکایی و یا افراد خانواده آنان مورد تعرض قرار گیرند.

در عین حال، منابع خبری اسرائیل و سیاستمداران آن کشور این احتمال را نیز مطرح ساخته اند که ممکن است فلسطینیان به عملیات خشونت بار دست بزنند.

روزنامه های اسرائیل نوشته اند که پولیس و نیروهای انتظامی در حال آماده باش به سر می برند.

XS
SM
MD
LG