لینک های دسترسی

Breaking News

انعام پنج میلیون دالری بر سر رهبر طالبان پاکستانی از سوی امریکا


Pakistan Taliban

ایالات متحده ناوقت پنجشنبه شب برای معلوماتی که موجب شناسایی و محل اقامت سه تن از رهبران سازمان دهشت افگنی موسوم به تحریک طالبان پاکستان و گروه های وابسته به آن شود، انعام تعیین کرد.

وزارت خارجۀ ایالات متحده با نشر اعلامیه ای گفته است که معلوماتی که موجب شناسایی و دستگیری ملا فضل الله، رهبر تحریک طالبان پاکستان، شود تا پنج میلیون دالر، انعام خواهد داد.

در اعلامیۀ وزارت خارجۀ امریکا همچنین تا سه میلیون دالر انعام را برای معلومات در مورد محل اقامت عبدالولی، رهبر جماعت الاحرار و منگل باغ، رهبر لشکر اسلام، که هر دو وابسته به تحریک طالبان پاکستان اند، نیز تعیین کرد.

تعیین انعام برای معلوماتی که موجب شناسایی و دستگیری ملا فضل الله شود، یک روز پس از آن صورت گرفت که حملۀ طیارۀ بی سرنشین امریکایی بر یکی از پناهگاه‌های طالبان پاکستانی منجر به کشته شدن ۲۱ تندرو از جمله پسر ملا فضل الله رهبر طالبان پاکستانی شده است.

ملا فضل الله از چندین سال به این سو منافع پاکستان و ایالات متحده را مورد حمله قرار داده است.

رهبر تحریک طالبان پاکستان در سال ۲۰۱۴ میلادی حمله بر یک مکتب نظامی در شهر پشاور را نیز سازماندهی کرد که در نتیجۀ آن ۱۴۸ نفر کشته و ۱۳۲ نفر دیگر زخمی گردید.

وزارت خارجۀ ایالات متحده در این اعلامیه همچنین گفته است که جماعت الاحرار نیز چندین بار غیر نظامیان و اقلیت های مذهبی را هدف حملات مرگبار قرار داده است.

منگل باغ، رهبر لشکر اسلام است و علاوه بر حملات دهشت افگنی، در قاچاق مواد مخدر دخیل است. حکومت پاکستان نیز در سال ۲۰۰۷ میلادی به معلوماتی که منجر به دستگیری و یا کشته شدن منگل باغ شود، ۶۰ هزار دالر امریکایی انعام تعیین کرده بود.

وزارت خارجۀ ایالات متحده همچنین گفته است که رهبران این سه گروه در منطقه، خطرات دهشت افگنی را ایجاد کرده و در مخالفت با نیرو های نظامی پاکستان، أفغانستان و قوای ناتو مستقر در افغانستان قرار دارند.

XS
SM
MD
LG