لینک های دسترسی

شهر ستراتیژیک مأرب از کنترول حوثی ها آزاد شد


نیروهای امارات متحده عرب شهر ماب را دوباره بدست آوردند

نیروهای امارات متحدۀ عرب پس از تصرف شهر ستراتیژیک مأرب درحال حرکت به سمت صنعا پایتخت یمن میباشند.

نیروهای امارات متحده عرب که بخشی از ائتلاف به رهبری عربستان در مبارزه علیه شورشیان شیعه در یمن را تشکیل میدهند ، پس از تصرف یک شهر ستراتیژیک ، در حال حرکت به سمت صنعا پایتخت یمن استند.

فرماندهان نظامی امارات متحدۀ عرب گفته اند که امیدوارند مبارزات خود را با شورشیان با فشارادامه دهندتا در خروج آنها از مناطق اشغال شده کمک نموده و آن نقاط را به حکومت مشروع یمن بازگردانند.

یک قوماندان امارات متحده عرب روزگذشته گفت که نیروهای امارات متحده در یمن پس از تأمین امنیت یک شهر ستراتیژیک ، به سمت صنعا سوق داده شده اند.

جنرال عبدالرب قاسم الشدادی، قوماندان اردوی یمن در مأرب گفت : برادران ما از عربستان سعودی، امارات و بقیه کشورهای خلیج در حال کمک به مردم یمن اند. ما یکی از آنها و آنها بخشی از ما هستند.

نیروهای امارات بخشی از هزاران تن از نیروهای عربستان سعودی و امارات متحده عربی در جنگ زمینی در یمن است تا مناطقی را که توسط شورشیان حوثی مورد حمایت ایران به تصرف درآمده دوباره بدست آرند.

شورشیان در سال گذشته کنترول صنعا و بسیاری از نقاط را درشمال یمن بدست گرفتند.

سلطان علی الارح ، والی ولایت مآرب گفت:مردم ما یعنی همه مردم ائتلاف خلیج نخست به خاطرمشکلات زمینی با دشواری روبرو اند و دوم به دلیل اینکه دشمن به گونۀ بی باک آماده کشته شدن است و آنها از انتقام رئیس جمهور علی عبدالله صالح حمایت میکنند پس گزینۀ دیگری به جز مبارزه و یا مرگ ندارند. آنها خود را در انزوا قرار داده اند و در انزوا قرار گرفته اند.

والی شهر مأرب اشاره میکند که سربازان امارات درحالی کنترول آن شهررا که حدود دوصد کیلومتر درغرب صنعا قراردارد ، بدست گرفتند که نیروهای ائتلاف با دشواری کوه های بلندی روبرواند که بین آنها و پایتخت یمن واقع شده است .

ائتلاف به رهبری عربستان مبارزات خود را از حملات هوایی علیه حوثی ها در ماه مارچ به راه انداختند.

XS
SM
MD
LG