لینک های دسترسی

Breaking News

شمار مبتلایان بیماری کووید۱۹ در افغانستان به ۲۴۶۹ رسید


وزارت صحت عامه افغانستان در ۲۴ ساعت گذشته از ثبت ۱۷۹ واقعه مثبت بیماری کووید۱۹ در ۱۲ ولایت افغانستان خبر داده است.

وحیدالله مایار، مشاور و سخنگوی این وزارت روز شنبه دوم می (۱۳ ثور) به خبرنگاران گفت که با ثبت این واقعات، شمار مبتلایان بیماری کووید۱۹ در این کشور به ۲۴۶۹ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت صحت افزود که در یک شبانه روز گذشته چهار فرد مبتلا به بیماری کووید۱۹ در ولایت‌های بلخ، هرات، خوست و کندز جان باخته اند که با این حساب، شمار مرگ و میر ناشی از این ویروس به ۷۲ تن رسیده است.

بر اساس معلومات وزارت صحت افغانستان ۷۵ واقعه در کابل، ۲۳ واقعه در هرات، ۱۸ واقعه در بلخ، ۱۶ واقعه در جوزجان، ۱۵ واقعه در قندهار، ۱۰ مورد در غزنی، هفت مورد در بغلان، پنج واقعه در لوگر، چهار واقعه در تخار، سه واقعه در غور، دو واقعه در زابل و یک واقعه دیگر در ولایت هلمند ثبت شده است.

کروناویروس به ۳۴ ولایت افغانستان شیوع کرده که به گفته این وزارت، کابل با ۶۹۲، هرات با ۵۲۲ و قندهار با ۳۱۴ واقعۀ مثبت، بیشترین موارد این بیماری را دارند.

او همچنان گفت که تا اکنون ۳۳۱ نفر در سراسر افغانستان صحت‌یاب شده اند.

در این حال، طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله افغانستان گفت که دو منسوب پولیس در اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان باخته و دو تن دیگر پس از مبتلاشدن به این ویروس صحت‌یاب شده اند.

کروناویروس در دسمبر سال گذشته از شهر ووهان، مرکز ولایت هوبی چین، منشا گرفت و تا کنون به ۱۸۵ کشور و قلمرو جهان گسترش یافته و به همه‌گیری مرگبار صحی مبدل شده است.

بر اساس آماری که پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده ارایه کرده است، تا صبح شنبه دوم می (۱۳ ثور) مرگ و میر ناشی از این بیماری در جهان به بیش از ۲۳۸ هزار نفر و مبتلایان آن به بیش از سه میلیون و ۳۴۶ هزار نفر رسیده است.

XS
SM
MD
LG