لینک های دسترسی

Breaking News

افزایش واقعات کووید۱۹ در افغانستان؛ ثبت ۲۷۶ مورد جدید


وزارت صحت عامۀ افغانستان در ۲۴ ساعت گذشته از ۲۷۶ مورد جدید کووید۱۹ در این کشور خبر داد.

این وزارت روز جمعه ۲۶ جون (ششم سرطان) گفت که با ثبت این موارد جدید، شمار مجموعی بیماران کووید۱۹ در افغانستان به ۳۰هزار و ۴۵۱ نفر رسیده است.

همچنان در یک روز گذشته چهار نفر در ولایت هرات، دو نفر در بلخ و دو نفر دیگر در ولایت‌های ننگرهار و زابل در اثر این بیماری جان باخته اند که با این حساب، شمار مجموعی مرگ و میر ناشی از این ویروس در افغانستان به ۶۸۳ نفر رسیده است.

بر اساس معلومات وزارت صحت، کابل با ۱۵۶ مورد، هرات ۱۲۸ و ننگرهار با ۵۷ مورد، بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از کروناویروس را دارند.

همچنان تا اکنون ۱۰هزار و ۳۰۶ نفر دوباره صحت‌یاب شده اند.

در این حال، نهادهای امنیتی افغانستان با نشر اعلامیه‌ای مشترک گزارش واشگتن‌پست را رد کرده اند که گویا کروناویروس در صفوف نظامیان افغان شیوع کرده است.

این روزنامه به نقل از برخی منابع امنیتی افغان نگاشته است که ۶۰ تا ۹۰ درصد نظامیان افغان به کروناویروس مصاب شده اند.

نهادهای امنیتی افغان یافته‌های این گزارش را بی‌اساس خوانده و گفته اند که تمامی آمادگی‌ها را برای جلوگیری از شیوع این ویروس در میان نیروهای امنیتی و دفاعی افغان روی دست گرفته اند.

کروناویروس برای نخستین بار در دسمبر ۲۰۱۹ میلادی در شهر ووهان ایالت هوبی چین شیوع یافت و به همه‌گیری مرگبار جهانی مبدل شد.

بر بنیاد آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده تا صبح جمعه ۲۶ جون (ششم سرطان) این ویروس در سراسر جهان جان بیش از ۴۸۹ هزار ۵۵۵ نفر را گرفته و بیش از نه میلیون و ۶۱۹ هزار نفر به آن مبتلا شده اند.

XS
SM
MD
LG