لینک های دسترسی

Breaking News

امیدواری امریکا از 'پیشرفت‌ها برای دستیابی به توافق صلح' در افغانستان


سفیر امریکا در کابل در پیام عیدی خود به مردم افغانستان می‌گوید که ایالات متحده در تلاش مساعد کردن شرایط برای دستیابی برای یک "توافق جامع صلح" در این کشور است.

جان بس، سفیر امریکا در کابل در یک پیام ویدیویی به مناسبت عید قربان که ناوقت دیروز شنبه ۹ اگست (۱۹ اسد) از طریق صفحه فیسبوک سفارت امریکا در کابل منشر شده می‌گوید که پس از سال‌ها جنگ، در حال حاضر پیشرفت‌های واقعی در راستای تامین صلح در افغانستان به وجود آمده است.

آقای بس گفته است: "ما اکنون شاهد چشم‌انداز پیشرفت‌های واقعی در راستای دستیبابی به توافق جامع که صلح را برای این کشور (افغانستان) به ارمغان خواهد آورد، هستیم."

سفیر امریکا در کابل اطمینان می‌دهد که کشورش برای دستیابی افغان‌ها به یک توافق جامع صلح در افغانستان تلاش خواهد کرد و از شهروندان این کشور خواسته است که "همه برای یک افغانستان صلح‌آمیز" تلاش کنند.

هشتمین دور مذاکرات صلح میان ایالات متحده و طالبان به روز شنبه (٣ آگست) در دوحه پایتخت قطر آغاز شد و این گفتگوها امیدواری‌های را برای یک توافق نهایی میان ایالات متحده و نمایندگان طالبان به وجود آورده است.

پیش از این منابع به صدای امریکا گفته اند که متن توافق‌نامهٔ صلح امریکا و طالبان با رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان شریک ساخته شده؛ اما ریاست جمهوری این گفته‌ها را رد کرد.

بر بنیاد گزارش‌ها پس از امضای تفاهم‌نامهٔ صلح میان امریکا و طالبان، در روزهای نزدیک مذاکرات بین‌الافغانی میان هیات دولت افغانستان و طالبان در اسلو، پایتخت ناروی و یا سمرقند در ازبکستان برگزار شود.

XS
SM
MD
LG