لینک های دسترسی

Breaking News

کریم خلیلی خواستار وضاحت در مورد حملات راکتی کابل شد


رهبر حزب وحدت اسلامی و رئیس شورای عالی صلح از نهادهای امنیتی افغانستان خواست که درمورد چگونگی وقوع حملات راکتی دیروز در کابل وضاحت دهند.

کریم خلیلی، در واکنش به حملات راکتی دیروز به مراسم سالیاد عبدالعلی مزاری گفت که این گونه حرکات مانع صلح خواهی افغان‌ها نخواهد شد.

روز گذشته در نزدیکی مراسم بیست و چهارمین سالیاد عبدالعلی مزاری در غرب کابل، که در آن برخی از مقام‌های بلندپایه حکومت و چهرهای سیاسی حضور داشتند، چندین هاوان اصابت کرد که در نتیجه، ۱۱ غیرنظامی جان باخته و ۹۵ تن دیگر زخمی شدند.

کریم خلیلی، پس از ظهر روز جمعه (۱۷ حوت) در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: "با آنکه ‌نهادهای امنیتی تلاش‌های زیادی کردند، ولی در این راستا خواهان وضاحت و روشن شدن این قضیه هستیم... با تأکید میخواهیم که در این رابطه باید وضاحتی داشته باشند."

آقای خلیلی تاکید کرد که دربارهٔ چرایی و چگونگی این حادثه باید حکومت و فرماندهی ماموریت حمایت قاطع در افغانستان (ناتو) تحقیق کنند.

هرچند گروه داعش مسوولیت این حمله را دیروز به عهده گرفت اما وزارت داخله افغانستان امروز اعلام کرد که بررسی‌های ابتدایی آنان نشان می دهد که این حملهٔ توسط گروه طالبان طرح ریزی و اجرا شده است.

XS
SM
MD
LG